Оцінка нерухомості подорожчає в 10 разів

Подивитись всі дописи у розділі: Новини нерухомості. Розміщено: 10.12.2013 в 23:01.
Оцінка нерухомості подорожчає в 10 разів
Оцінка нерухомості подорожчає в 10 разів

Фонд держмайна повідомив, що до 1 лютого оцінювати житло можуть як за старими, так і за новими правилами.

Цей термін дали оцінювачам, що пройти відповідні курси, отримати ліцензію і встановити обладнання з програмою, яка повинна оцінювати об’єкти нерухомості.

«Зараз вартість оцінки не перевищує 300 гривень, проблем і черг немає», — повідомляють оцінювачі.

Але як повідомив глава Українського товариства оцінювачів Олексій Амфітеатров: «Прийняття нових правил може призвести до монополізації ринку».

Оцінювачі кажуть, що далеко не всі зможуть собі дозволити встановити обладнання за 100 тисяч гривень і заплатити за курси тисячі гривень.

«І все це, так би мовити в борг, тому що нам дали негласну вказівку до лютого ціни не піднімати. За цей час багато покинуть цей ринок. А з 1 лютого ціна на оцінку може вирости в 10 разів», — зазначив віце-президент Асоціації фахівців з нерухомості Юрій Базелинський.

У Фонді держмайна вважають, що перехід оцінки нерухомого майна на нові правила дозволить зробити цю процедуру максимально прозорою і що про монополізацію ринку послуг оцінки мова не йде.

«Хто захоче чесно і прозоро працювати, пройдуть необхідні процедури для отримання дозвільних документів і залишаться на ринку», — резюмували у відомстві.

©  Новини України на Rivnist.In.Ua - незалежний погляд на новини в Україні та світі, зокрема: політика, суспільне життя, економіка, кримінал, події, спорт, культура.  2010-2022