Питання сексуальних домагань у контексті бізнес-етики компанії Майкрософт

Подивитись всі дописи у розділі: Події в Україні. Розміщено: 11.12.2013 в 0:34.
Питання сексуальних домагань у контексті бізнес-етики компанії Майкрософт
Питання сексуальних домагань у контексті бізнес-етики компанії Майкрософт

Компанія Майкрософт приділяє велику увагу питанням ділової етики, в тому числі також питанню безпеки на робочому місці, якій може перешкодити таке явище як сексуальні домагання. Інформація про ці питання, їх неприпустимість у робочому середовищі співробітникам і співробітницям доноситься на навчальних семінарах. Так, протягом першого року перебування в компанії, і потім щорічно працівники проходять тренінгову програму, яка висвітлює цілу низку питань, пов’язаних із етичним веденням бізнесу та поведінкою на робочому місці. Працівникам пропонують розглянути рольові конкретні приклади ситуацій, які можуть виникнути, і навчають правильних способів поводитися у таких ситуаціях. Окрім того, при прийомі на роботу кожен працівник і працівниця підписують документ «Стандарти ділової поведінки» і таким чином зобов’язуються дотримуватися етичних норм, прийнятих у компанії. Адже іноді людина не усвідомлює, що її поведінка може класифікуватися як сексуальні домагання, тому в компанії працюють з проблемою превентивно, навчаючи співробітників.

Ми маємо два типи документів, які стосуються питання протидії сексуальним домаганням. Один документ має на меті забпезпечити протидію явищу домагань та дискримінації за різноманітними ознаками: статі, етнічної приналежності, сексуальної орієнтації тощо. Другий документ стосується «сексуально відвертої та іншої образливої інформації». Співробітники не мають права поширювати подібну інформацію – погрози, залякування тощо — яка ображає інших колег. Також у компанії використовуються комп’ютерні програми, які унеможливлюють користування порнографічною інформацією на обладнанні компанії.

Під сексуальними домаганнями в компанії розуміють два аспекти. По-перше, це створення можливостей для просування (чи, навпаки, перешкоджання просуванню) по кар’єрній драбині або ситуації збереження робочого місця в обмін на інтимні послуги. По-друге, це загалом створення ворожого, несприятливого для роботи середовища, що може бути, наприклад, шляхом використання недолугих жартів відверто сексуального характеру, неприємних для людини доторкувань. Причому це може стосуватися не лише співробітниць і співробітників, а також інших осіб поза межами компанії (клієнтів тощо).

Компанія Майкрософт у своїх стандартах бізнес-етики зазначає, що серйозно сприймає заяви про домагання та незаконну дискримінацію і намагається розв’язувати проблеми, пов’язані з ними. Зокрема, компанія має такі механізми реагування на сексуальні домагання. Перш за все, працівниця (або працівник) не зобов’язана повідомляти про факт сексуальних домагань, але ми очікуємо від неї таких кроків і заохочуємо їх. Повідомити про такі факти можна працівнику відділу кадрів чи безпосередньому керівникові. Окрім того, існують анонімні методи повідомлень про «сумнівну поведінку та можливі порушення». Існує гаряча лінія, куди працівниці та працівники можуть зателефонувати. Також можна надіслати електронного листа на адресу Директора із забезпечення відповідності етиці. Після такого повідомлення створюється незалежна комісія, куди не залучають місцевий менеджмент. Потім ведеться відповідне розслідування, яке може в кінцевому результаті призвести до звільнення порушників.

©  Новини України на Rivnist.In.Ua - незалежний погляд на новини в Україні та світі, зокрема: політика, суспільне життя, економіка, кримінал, події, спорт, культура.  2010-2022