Влада Києва очищає місто від барикад

Подивитись всі дописи у розділі: Новини Києва, Топ-новини. Розміщено: 11.12.2013 в 13:45.
Влада Києва очищає місто від барикад
Влада Києва очищає місто від барикад

У ніч на середу бійці спецпідрозділу «Беркут» почали розбирати барикади, зведені в центрі Києва прихильниками прийняття вимог Євросоюзу і МВФ. Під час зіткнень з бойовиками з неонацистських проєвропейських об’єднань міліція була змушена затримати кількох людей. Оточення Майдану Незалежності знято, біля мітингуючих (їх 2-3 тис.) залишилися тільки дві шеренги співробітників внутрішніх військ. В результаті проведеної операції до ранку комунальникам вдалося розібрати барикади на Інститутській вулиці. В даний час міські служби продовжують роботу.

Міліцією були затримані кілька особливо ярих порушників правопорядку на Майдані. Їх точна кількість поки не було озвучено. У прес-релізі міністерства внутрішніх справ України підкреслюється, що спецзасобів до учасників акції не застосовували, в той час як самі мітингувальники постійно розпилювали в бік правоохоронців сльозогінний газ і кидали димові шашки. Влада ще раз підкреслила, що мова йде виключно про те, щоб прибрати барикади, а не припинити акції протесту.

Представники влади також поінформували населення, що події в ніч на середу є «заходами з благоустрою території навколо майдану».

Українська опозиція пригрозила В.Ф. Януковичу невдоволенням Заходу. Лідер української парламентської фракції «Батьківщина» Арсеній Яценюк, виступаючи на сцені «Євромайдана», заявив: «Він плюнув в обличчя Америці, країнам ЄС і 46 мільйонам українців, а ми цього не пробачимо, це так просто з рук не зійде».

Держсекретар Джон Керрі в поширеній сьогодні заяві висловлює невдоволення рішенням української влади відповісти на мирні протести на майдані Незалежності в Києві «залученням спецназу, використанням бульдозерів і кийків замість того, щоб поважати демократичні права і людську гідність». Така відповідь влади, на думку чиновника з Вашингтона, «як неприйнятна, так і не має нічого спільного з демократією».

В даний час на перетині вулиць Хрещатик і Городецької і на самій вул. Городецькій залишаються барикади, повідомляє «Інтерфакс». Внутрішніми військами організований кордон, також у ніч на середу було перекрито більшість під’їздів до центру Києва. І все ж, за станом на сьогоднішній ранок, загальне число протестуючих в українській столиці перевищує 10 тисяч і продовжує зростати.

©  Новини України на Rivnist.In.Ua - незалежний погляд на новини в Україні та світі, зокрема: політика, суспільне життя, економіка, кримінал, події, спорт, культура.  2010-2022