Німецький журналіст: Кличко з «Беркутом» не домовлявся, а обговорював правила бою

Подивитись всі дописи у розділі: Події в Україні. Розміщено: 14.12.2013 в 21:41.
Німецький журналіст: Кличко з «Беркутом» не домовлявся, а обговорював правила бою
Володимир Кличко і Артур Палатний

Конрад Шуллер заявляє, що відео з Володимиром Кличком, де він нібито домовляється з офіцерами «Беркута» про інсценування зіткнень, було вирвано з контексту.

Німецький кореспондент Frankfurter Allgemeine Zeitung Конрад Шуллер заявляє, що відео з Володимиром Кличком, де він нібито домовляється з офіцерами «Беркута» про інсценування зіткнень, було вирвано з контексту. Про це він розповів російській службі «Німецької хвилі».

Шуллер зазначив, що зняв відео в ніч на 10 грудня на розі Шовковичної та Богомольця, коли силовики витісняли протестуючих з урядового кварталу назад на Майдан Незалежності. За підрахунками кореспондента, на Шовковичній сили були не рівні: опозиціонерів — близько 50 осіб, а співробітників «Беркута» — у чотири рази більше.

При цьому опозиціонери не могли звільнити територію без жодного опору — це суперечило б їх моральним принципам, пояснив Шуллер.

«Ситуація була дуже напруженою і загрожувала перерости в жорсткий розгін демонстрантів, подібно до того, як це було 1 грудня», — сказав він.

Володимир Кличко і народний депутат від УДАРу Артур Палатний, за словами Шуллера, зробили все, щоб уникнути такого розвитку подій. Вони підійшли до бійців «Беркута» і попросили викликати начальника: » Хто тут відповідальний, командир є?». У бесіді з командиром, який підійшов до місця події, Палатний попередив його, що уходити без опору демонстранти не мають наміру: «Ми поштовхатися, як треба».

За словами Шуллера, Палатний попросив співробітників правоохоронних органів «зробити все красиво» — не в сенсі постановочного ефекту, а в сенсі гуманного ставлення до опозиціонерів, які зі стовідсотковою ймовірністю повинні були програти бій. Зі свого боку Кличка гарантував «Беркуту» відсутність провокацій.

Все пройшло за обговореним сценарієм, каже Шуллер. Ніхто в результаті не постраждав.

«Я вважаю, що Кличко як лідер зробив те, що мав зробити. Якби в результаті свідомо програшного для опозиціонерів зіткнення пролилася кров, відповідальність була б і на ньому», — сказав він.

Ролик із заголовком «Німці зняли, як Кличко і Палатний просять «Беркут» розіграти зіткнення» набрав понад 130 тисяч переглядів на Youtube.

Користувачі інтернету обурювалися продажністю українських опозиціонерів, про яку, як їм здавалося, свідчать ці зйомки: «У них, виявляється, все це «Бородіно» «понарошку» для телекамер», «Покидьки зрадили революцію», «Кличко любить договірні бої», «Народ тримають за стадо» — такими і схожими коментарями відеоролик кілька діб супроводжувався в соціальних мережах.

Інші статті по темі:

Обговорити статтю на форуміLoading...
©  Новини України на Rivnist.In.Ua - незалежний погляд на новини в Україні та світі, зокрема: політика, суспільне життя, економіка, кримінал, події, спорт, культура.  2010-2015