День Святого Миколая: прикмети і ворожіння

Подивитись всі дописи у розділі: Релігія. Розміщено: 17.12.2013 в 19:22.
День Святого Миколая: прикмети і ворожіння
День Святого Миколая

Вже зовсім скоро дітлахи будуть радіти подарункам під подушкою від Святого Миколая, а дорослі можуть згадати про прикмети і ворожіння, які передавалися з покоління в покоління.

Прикмети на Миколая

Здавна вірили, що якщо випав іній — можна очікувати багатого врожаю влітку.

А от якщо сніг засипав всі дороги — чекайте суворої зими з хуртовинами і міцними морозами.

Саме після Миколи дужчав мороз, тому була така традиція: об’їжджати на санях все село і зазивати зиму. Також потрібно було просити зиму не бути занадто суворою, щоб пережити її безбідно.

Головною прикметою на Святого Миколая було те, що до цього дня потрібно роздати всі борги. Адже якщо не віддали старий борг до цього часу, знайте, що будете в боргах аж до наступного Миколая.

У цей день доброю прикметою вважалося висватати наречену і подумувати про приготування до весілля, яке можна зіграти після посту. Говорили, що засватана на Миколая буде вірною дружиною і хорошою господинею.

Крім того, на Миколая прийнято миритися з тим, з ким ви у сварці, а потім запросити колишнього недруга на пироги.

Ворожіння на Миколая

Дівчата на Святого Миколая ворожили на судженого: знімали башмак, поверталися спиною до хвіртки і кидали його. Куди показує ніс черевика — звідти і прийде свататися наречений. Якщо ж ніс дивиться в бік воріт дівчини — весілля в цьому році чекати не варто.

Також три дівчини могли поставити у воду по цибулині. І чия перша проросте — тієї і першою йти під вінець.

Щоб дізнатися, яким буде наречений, дівчата описували його на папері, потім клеїли папірці на бортик таза з водою і запускали свічку — до чийого папірця вона припливла, такий наречений очікується у дівчини, яка запускала свічку у воду.

©  Новини України на Rivnist.In.Ua - незалежний погляд на новини в Україні та світі, зокрема: політика, суспільне життя, економіка, кримінал, події, спорт, культура.  2010-2022