Тарифи на газ не знизять, але й не підвищать

Подивитись всі дописи у розділі: Події в Україні. Розміщено: 21.12.2013 в 21:41.
Тарифи на газ не знизять, але й не підвищать
Тарифи на газ не знизять, але й не підвищать

Опозиція зажадала від влади знизити тарифи на газ для побутових споживачів, раз вже від Москви домоглися істотного зниження ціни. Однак, як відзначають експерти ціна на газ для побутових споживачів нижче не стане, оскільки раніше не раз підкреслювалося, що дорогий російський газ не використовується для потреб населення, а на ці цілі йде газ вітчизняного видобутку. Відповідно, зниження ціни на російський газ саме по собі не призведе до падіння тарифів на опалення і газ для населення.

Нагадаємо, що Росія погодилася знизити ціну на поставлений Україні газ з нинішніх трохи більше 400 доларів до 268,5 долара за кожну тисячу кубометрів, і не заперечуватиме проти скорочення обсягів закупівлі, якщо це пов’язано з об’єктивними ринковими причинами.

Тарифи — хвилююча багатьох українців тема

Тарифи на комунальні послуги — хвилююча тема для багатьох українців. Коли пенсіонеру, який отримує пенсію 900-1000 гривень ( а пенсіонерів в Україні — 13 мільйонів і вельми багато з них отримують вкрай низькі пенсії), доводиться третина суми (а іноді і більше) платити за комунальні послуги та житло, на харчування практично нічого не залишається. А потрібні ще й ліки, та й життя — це ж не знаходження в чотирьох стінах і бутерброд на сніданок, обід і вечерю.

Недалеко від пенсіонерів за рівнем достатку знаходяться і багато працюючих українців. Хоча офіційна статистика і свідчить про середню зарплату в Україні в 3,5 тисячі гривень, це середній показник. Тобто, той що складається з тих, хто отримує більше, і тих, хто отримує менше. І якщо влітку витрати на комуналку ще терпимі, то взимку, коли приходять рахунки за гарячу воду і, особливо, за опалення, коли лічильник спожитої електроенергії працює «на повну котушку», платити за комунальні послуги стає проблематично.

Не дивно, що люди дуже критично сприймають будь-яку новину про майбутнє підвищення цін на комунальні тарифи, і якщо ціни опустять, населення оцінить це позитивно. Тим більше, зараз, коли за благо вважається, аби не підняли. За останні місяці про підвищення тарифів на електроенергію говорили кілька разів.

Тариф на електроенергію для населення зараз розраховується за рівнем споживання: до 150 кВт-год, від 151 до 800 кВт-год і понад 800 кВт-год. Тарифи також відрізняються від категорій споживачів: жителі міст, жителі сільської місцевості, жителі не газифікованих багатоквартирних будинків.

©  Новини України на Rivnist.In.Ua - незалежний погляд на новини в Україні та світі, зокрема: політика, суспільне життя, економіка, кримінал, події, спорт, культура.  2010-2022