Легальні продажі марихуани в Колорадо б’ють рекорди

Подивитись всі дописи у розділі: Америка. Розміщено: 04.01.2014 в 18:23.
Легальні продажі марихуани в Колорадо б’ють рекорди

Назвемо це «зелене середовище». Доходи від продажу марихуани в американському штаті Колорадо за першу добу перевищили 1 мільйон доларів. За підсумками референдуму наркотик легалізували в штаті на початку листопада минулого року. А другого січня в Колорадо відкрилися перші спеціалізовані магазини.

За інформацією американських ЗМІ, вже 30 магазинів штату можуть продавати наркотичну речовину. Про те, скільки американці планують заробити на марихуані, розповідає Ігор Севрюгин.

Севрюгин: Один мільйон доларів тільки за першу добу — це ще тільки початок, кажуть американські експерти. За їх даними, доходи від продажу марихуани в 2014 році складуть близько 2,5 млрд доларів.

Як повідомляє The Huffington Post, перед продавцями тепер виникла інша серйозна проблема: куди дівати готівку. Справа в тому, що банки не мають право приймати такі доходи, оскільки на федеральному рівні марихуана вважається забороненою речовиною. Згідно із законодавством штату, придбати наркотик для особистого споживання можуть громадяни, яким виповнився 21 рік. Будь-який житель Колорадо, який досяг 21-річного віку, може володіти унцією — це трохи більше 28 грамів марихуани або шістьма рослинами. Так що вирощувати теж можна.

Рішення про часткову легалізацію марихуани в штаті Колорадо було прийнято за підсумками референдуму 6 листопада. Тоді ж на користь такого рішення висловилися жителі штатів Вашингтон і Массачусетс. Але експерти стверджують, що близький той день, коли марихуану дозволять на території всієї країни. Оскільки вже зараз у більшості штатів її виписують за рецептом лікаря.

Вживання і зберігання марихуани вже частково або повністю легалізовано більш ніж в 20 штатах США. Мова йде про тих, які дозволили вживання в медичних цілях, дозволивши продаж в аптеках за рецептом лікаря. Повністю відкрити продаж марихуани поки можливо лише в Колорадо, однак найближчим часом аналогічний закон буде прийнятий в штаті Вашингтон. Зараз одну восьму унції легальної марихуани можна придбати за 35-70 доларів. Очікується, що сфера легального обігу наркотиків в США принесе в 2014 році близько 2,5 млрд доларів доходу. За підрахунками влади, цей бізнес протягом року сплатить близько 67 млн доларів податків. З них перші 40 млн підуть на зведення нових шкіл.

Обговорити статтю на форуміLoading...
©  Новини України на Rivnist.In.Ua - незалежний погляд на новини в Україні та світі, зокрема: політика, суспільне життя, економіка, кримінал, події, спорт, культура.  2010-2015