У парламент України внесли закон про дострокові вибори президента

Подивитись всі дописи у розділі: Події в Україні. Розміщено: 08.01.2014 в 20:18.
У парламент України внесли закон про дострокові вибори президента

У Верховну Раду України внесли проект постанови про вибори президента країни в березні 2014 року. Про це 8 січня повідомляється на сайті парламенту. Повний текст документа поки що не опублікований.

Автором документа став народний депутат від опозиційної партії «Батьківщина» Олександр Бригинець. Він наполягає на тому, щоб чергові вибори глави держави відбулися 30 березня цього року, а не роком пізніше. На сайті Бригинця наголошується, що в українській Конституції прописана норма, згідно з якою вибори президента проводяться в останню неділю березня п’ятого року повноважень першої особи. Депутат нагадав, що інавгурація Віктора Януковича відбулася 25 лютого 2010 року, а значить, п’ятий рік його повноважень починається 26 лютого 2014.

«Всі спроби Януковича не тільки приписати собі повноваження, змінивши Конституцію, а й спробу додати рік повноважень я вважаю узурпацією влади, за яку всі причетні до цього мають бути покарані», — заявляє Бригинець. Йдеться про поправки в основний закон країни, які Верховна Рада схвалила в 2011 році. Згідно зі змінами, чергові президентські вибори мають відбутися у березні 2015 року.

Минулої неділі лідер «Батьківщини» Арсеній Яценюк, який виступає за дострокові вибори глави держави, заявив, що для обрання президента в 2014 році є всі юридичні підстави. Він також нагадав, що Янукович «обирався за однією Конституцією», а повноваження отримав за старою Конституцією Леоніда Кучми, яка була незаконно повернута через Конституційний суд. Яценюк додав, що в першому турі виборів візьмуть участь кандидати від усіх трьох опозиційних партій.

У грудні 2013 Віктор Янукович оголосив, що не висуватиметься на другий термін, якщо не отримає достатньої підтримки населення. «Якщо у мене буде малий рейтинг, я не буду заважати іншим», — сказав він.

©  Новини України на Rivnist.In.Ua - незалежний погляд на новини в Україні та світі, зокрема: політика, суспільне життя, економіка, кримінал, події, спорт, культура.  2010-2022