Можливі варіанти розвитку Євромайдану після побиття Юрія Луценка

Подивитись всі дописи у розділі: Події в Україні. Розміщено: 11.01.2014 в 20:11.
Можливі варіанти розвитку Євромайдану після побиття Юрія Луценка

11 січня у Києві знову почалися акції протесту. Євромайдан що помітно зменшився після жорстокого побиття колишнього глави МВС України Юрія Луценка набирає міць. Розглянемо три найбільш ймовірних варіанти подальшого розвитку подій.

1. Тиха смерть опозиції

Протягом останніх кількох тижнів події на Євромайдані потрохи затихли: не відбувалося ніяких масштабних опозиційних акцій. І навіть незважаючи на окремі спалахи — 5 січня, коли кілька десятків активістів на машинах пікетували будинок міністра внутрішніх справ, а також того ж побиття Юрія Луценка — це, звичайно, не йде ні в яке порівняння з тим, що творилося в Києві хоча б за пару тижнів до Нового року. Ймовірно, Євромайдан, як і передрікали багато політологів, вмирає. Крім того, судячи з числа тих хто залишався на площі, очевидно, що акції протесту втратили підтримку з боку більшості жителів України. Тобто, Євромайдан поступово завершується.

«Ймовірно, ми навіть вже бачимо фінал Євромайдану; він підійшов до кінця, адже Україна остаточно побачила перевагу союзу з Росією, а не з Європою», — вважає відомий російський політолог Валерій Коровін.

2. Новий кривавий виток Євромайдану

Тим не менш, незважаючи на те, що опозиція в Києві притихла, вона не збирається здаватися просто так: і скандал навколо побиття Юрія Луценка — тому підтвердження; саме інцидент з Луценком знову сколихнув заколисаний новорічною сплячкою Київ. Тобто, можливо, для опозиції ще не все втрачено, однак для підйому народних мас, для підтримки цього вогню війни необхідні жертовні провокації: або якісь радикальні дії, або нові акції аж до кровопролиття. Тоді, звичайно, це може призвести до нового витка Євромайдану, ще більш жорстокому.

«Така подія, наприклад, сталась восени 2000 року, коли українському журналісту опозиційного інтернет-видання «Українська правда» Георгію Гонгадзе відрізали голову. Ну а зараз без крові і без «ритуальної жертви» український Євромайдан згасне», — говорить Валерій Коровін.

3. Тягуче «болото» з несподіваним фіналом

Ймовірно, втім, що український Євромайдан може затягнутися надовго, після чого відбудеться якийсь переломний момент в історії всієї країни. У своєму роді Євромайдан вже став глобальним процесом, що йде своєю дорогою, який здатний затягтися ще на кілька місяців, а може, й років. Принаймні, капітально «зачищати» центр Києва ніхто не збирається.

«У будь-якому випадку, ніхто нікого силою розганяти не буде. Швидше за все, Євромайдан зникне сам. Однак на це потрібно чимало часу, може, ще кілька місяців», — вважає письменник і журналіст, оглядач «Нової газети» Алла Боссарт.

Дійсно, в деякій мірі Євромайдан вже не перший тиждень нагадує «болото», яке в глобальному сенсі не збаламутить навіть інцидент, подібний тому ж побиття Луценко. Проте, кров поки продовжує литися, і це, навіть незважаючи на спокійний перебіг подій.

«Швидше за все, Євромайдан триватиме саме до 2015 року. Але в підсумку його наслідки можуть бути самими страшними: можливий навіть розкол всієї України», — говорить легендарний радянський розвідник і письменник Михайло Любимов.

Що ж, який би з варіантів ні вибрала історія, без критичних наслідків Україні все одно не обійтися: Євромайдан вже почав розкол країни, причому як соціально-політичний (у масштабних акціях протесту вже встигла взяти участь десята частина населення країни), так і територіальний (захід України давно тягнеться до Європи, в той час як схід країни як і раніше віддає перевагу зближенню з сусідами-слов’янами).

©  Новини України на Rivnist.In.Ua - незалежний погляд на новини в Україні та світі, зокрема: політика, суспільне життя, економіка, кримінал, події, спорт, культура.  2010-2022