В Україні будь-який сайт можна заблокувати за порушення авторських прав

Подивитись всі дописи у розділі: Наука. Розміщено: 13.01.2014 в 13:32.
В Україні будь-який сайт можна заблокувати за порушення авторських прав

Громадська організація «Вікімедіа Україна» висловила стурбованість змінами, які пропонує внести в законопроект про «Захист авторських прав», Державна служба інтелектуальної власності України.

Зокрема, представники організації повідомляють, що велику тривогу викликає той пункт змін, де відомство пропонує ввести можливість блокування сайтів, без необхідності докази порушень авторських прав у суді.

За цими змінами, тепер, для блокування доступу до сайту, потрібно буде лише написати відповідну заяву в сервісну службу, якщо автор сайту не відповів на відповідний запит протягом трьох днів.

При цьому ніякої перевірки достовірності заяви не потрібно. Достатньо лише пред’явити відповідний скріншот веб-сторінки, завірений нотаріусом.

На думку представників організації «Вікімедіа Україна», такі зміни несуть загрозу зловживання можливості блокування сайтів особами, які мають на меті — заблокувати доступ до конкретного веб — сайту.

©  Новини України на Rivnist.In.Ua - незалежний погляд на новини в Україні та світі, зокрема: політика, суспільне життя, економіка, кримінал, події, спорт, культура.  2010-2022