До «мирової» далеко: «Беркут» готовий застосувати зброю

Подивитись всі дописи у розділі: Події в Україні. Розміщено: 20.01.2014 в 21:21.
До «мирової» далеко: «Беркут» готовий застосувати зброю
«Беркут» готовий застосувати зброю

Після зіткнень мітингувальників і міліції 19 січня, міністр МВС України Віталій Захарченко зареєстрував у Міністерстві юстицій наказ під номером № 19 / 24796.

У цьому наказі бійцям спеціального підрозділу «Беркут» дозволяється використовувати фізичну силу, спеціальні пристосування, а також вогнепальну зброю для охорони громадського порядку.

«Згідно з положенням про спецпідрозділ міліції «Беркут», співробітникам спеціального підрозділу дозволяється застосовувати вогнепальну зброю у випадках визначених статтями 12-15 ч.1 «Закону про міліцію».

Завданням спеціального підрозділу «Беркут» є забезпечення громадського порядку, захист безпеки громадян, запобігання правопорушенням та пошук та затримання осіб, підозрюваних у вчиненні злочинів».

Підрозділ підпорядковується особисто начальнику ГУМВС, УМВС. А в разі його відсутності — заступнику», — сказано в документі.

Для довідки — в законі про міліцію в статтях 12-15 ч.1 сказано, що співробітник міліції може застосовувати вогнепальну зброю, якщо з’являється загроза для життя і здоров’я громадян або життю і здоров’ю співробітників правоохоронних органів.

Також зброя може бути використана, якщо на працівника міліції було скоєно збройний напад або груповий напад (тобто, нападників було більше, ніж двоє).

©  Новини України на Rivnist.In.Ua - незалежний погляд на новини в Україні та світі, зокрема: політика, суспільне життя, економіка, кримінал, події, спорт, культура.  2010-2022