Використання хвої на городі: секрети гарних врожаїв

Подивитись всі дописи у розділі: Поради городникам і садівникам. Розміщено: 02.02.2014 в 15:54.
Використання хвої на городі: секрети гарних врожаїв
Використання хвої на городі

Чи можна використовувати опалу хвою сосни, ялини і т.п. хвойних порід для мульчування грунту і підживлення плодових дерев і ягідників, — таке питання хвилює багатьох городників, які в пошуках дешевих способів покращення грунту звернули увагу на таких гарний та практично безкоштовний матеріал як хвоя.

Хвоя — прекрасний матеріал для мульчування грунту та виробництва органічного добрива через компостування.

Особливо великий досвід в аматорському садівництві накопичений з використання хвої для мульчування суниці. З весни після видалення старого листя суниці, розпушування грунту та підживлення вся грядка закривається хвоєю шаром 4-5 см. Через хвою не проростають бур’яни, відпадає необхідність спушень протягом літа, поливи скорочуються, тому що під мульчею добре зберігається волога. Після збору врожаю хвоя видаляється; закопувати її в грунт не варто, оскільки грунт при цьому підкислюється, а рослини можуть відчувати тимчасове азотне голодування, тому що в грунті розмножуються мікроорганізми, що руйнують органічний матеріал хвої. Також при використанні мульчи з хвої поліпшується смак ягід.

Хвою можна застосовувати і для мульчування пристовбурних кіл плодових дерев, захисту коріння від підмерзання в зимовий період. У цьому випадку мульча укладається на пристовбурні кола молодих дерев в радіусі 1 м, дорослих — 1,5-2 м з висотою покриття 7-8 см.

Внесення хвої як добрива в чистому вигляді призведе до пригнічення рослин за рахунок споживання мікроорганізмами мінерального азоту. Використання хвої як добрива можливо тільки після компостування. Спосіб закладки компостів простий: на майданчик захищений від води, насипають 10-15 — сантиметровий шар торфу шириною 1,5-2 м. На таку підстилку кладуть хвою шаром 15-30 см, зволожують, найкраще гноївкою, а якщо немає такої можливості — просто водою. Потім хвою засипають шаром торфу або землі і знову кладуть компостований матеріал, не ущільнюючи, зверху знову покривають торфом або землею, доводячи висоту штабеля до 1,5-2 м при ширині біля основи 2-3 м. При завершенні штабеля його вкривають торфом або землею шаром 20-30 см. Для поліпшення якості компосту в нього додають фосфоритне борошно (1,5-2 % від маси компосту), мелений вапняк, порошкоподібна крейда, доломіт (2-3% від ваги компостований матеріалу). Для матеріалів, що повільно розкладаються, до яких відноситься хвоя, термін компостування збільшують до 2-3 років. Компост періодично перелопачують і, якщо необхідно, зволожують. Готовий компост повинен являти собою однорідну темну масу.

©  Новини України на Rivnist.In.Ua - незалежний погляд на новини в Україні та світі, зокрема: політика, суспільне життя, економіка, кримінал, події, спорт, культура.  2010-2022