Чудо-дерево: на одній стороні яблука, на іншій — груші

Подивитись всі дописи у розділі: Поради городникам і садівникам. Розміщено: 18.02.2014 в 11:08.
Чудо-дерево: на одній стороні яблука, на іншій — груші

Якщо у вас в саду росте кілька плодоносних дерев, то з їх допомогою можна збільшити кількість сортів яблук, слив, груш. Просто потрібно зробити щеплення. Але для цього необхідно знати, що до чого можна прищепити. Наприклад, до аличі і напівдикої сливи краще прищеплювати кісточкові культури, крім вишні та черешні. До яблуні — різні сорти яблук або груш. Груша краще приймає своїх родичів, а от яблуню переносить погано, але це теж можливо. Горобина звичайна — гарна підщепа для яблуні або чорноплідної горобини.

Місця для саду у мене небагато, тому посадила всього лише кілька дерев, як я думаю, найнеобхідніших: вишню, черешню, яблуню, грушу і сливу. Спробувала урізноманітнити сорти за допомогою щеплення, вийшло. Тепер на яблуні росте 4 види яблук, причому різного терміну дозрівання: від білого наливу до зимової Семерінки. На сливі 3 сорти: рання алича, середня сливка і пізня Угорка, на груші — яблуко — груша. Зацвіли щеплення на третій рік, а зараз дають хороший урожай. Кажуть, що такі дерева живуть недовго, тому що в місцях щеплення обламуються, але час покаже.

Прищеплювати можна різними способами. Саме щеплення проводжу навесні. Для цього вибираю черешки з однорічних гілочок, що ростуть в середині дерева і розташованих на південній стороні. Обираю держак по товщині приблизно рівний половині олівця.

Привой складається з 2-3 бруньок. Верхній зріз роблю прямим, а нижній, розташований під бруньками, — під кутом. Одночасно роблю такий же зріз і на гілці. Потім їх акуратно і щільно притискаю так, щоб точно поєднати тонкий шар деревини, розташований під корою (кадмій). По ньому буде відбуватися рух соку, живлячи майбутню гілку (при не точному з’єднанні щеплення засохне). Місце стикування міцно замотую, а верхівку замазую садовим варом.

Через 2-3 тижні черешки оживуть і з’являться зелені пагони.

Інші статті по темі:

Обговорити статтю на форуміLoading...
©  Новини України на Rivnist.In.Ua - незалежний погляд на новини в Україні та світі, зокрема: політика, суспільне життя, економіка, кримінал, події, спорт, культура.  2010-2015