Windows 8 стане дешевше на 70 %

Подивитись всі дописи у розділі: Наука. Розміщено: 23.02.2014 в 7:11.
Windows 8 стане дешевше на 70 %
Windows 8

Microsoft зробить свою операційну систему більш доступною для виробників недорогих ПК.

Корпорація Microsoft має намір зробити свою операційну систему більш доступною для виробників недорогих ПК. Така реакція софтверного гіганта на триваючий конкурентний пресинг з боку мобільних пристроїв.

Як повідомляє інформаційне агентство Bloomberg з посиланням на джерела, знайомі із ситуацією, зараз більшість OEM-компаній, що займаються випуском комп’ютерів і планшетів вартістю менше $ 250, купують ліцензії на Windows 8.1 за $ 50 у розрахунку на одну копію, а скоро вони будуть платити всього $ 15. Знижка буде поширюватися на всі типи і розміри бюджетних комп’ютерних пристроїв, сумісних з «вісімкою».

Крім того, вся Windows-електроніка, яка пропонується в роздробі за ціною нижче $ 250, не повинна буде проходити обов’язкову сертифікацію, що дає право на використання логотипу Microsoft на виробах. Також американська компанія не стане вимагати установку сенсорних екранів в бюджетних пристроях дешевше тих же $ 250.

Скоротивши на 70 % вартість ліцензій на Windows 8.1, в Microsoft сподіваються зміцнити позиції власної операційної системи в умовах боротьби з iOS, Android і Chrome OS. Нещодавно призначений генеральним директором корпорації Сатья Наделла (Satya Nadella) заявив, що Microsoft має докласти максимум зусиль до розробки та виведення на ринок нових Windows-пристроїв.

З чуток, Microsoft планує реалізувати підтримку Android-додатків в середовищі Windows Phone. За рахунок цього компанія хоче підключитися до найбільшої в світі мобільної екосистеми: за підрахунками Gartner, в 2013 році продажі смартфонів на базі Android досягли 758 700 000, що відповідало 78,4 % у загальному обсязі ринку. Windows Phone придбала 3,2 % продажів в минулому році.

За перші 15 місяців Microsoft продала 200 млн ліцензій на Windows 8. Для порівняння, за аналогічний період ОС Windows 7 розійшлася в кількості 300 млн копій. Згідно з даними статистичного сервісу NetMarketShare, в січні 2014 під керуванням Windows 8/8.1 працюють 10,6 % комп’ютерів у світі. Частка Windows 7 становить 47,48 %, показник Windows XP — 29,23 %.

©  Новини України на Rivnist.In.Ua - незалежний погляд на новини в Україні та світі, зокрема: політика, суспільне життя, економіка, кримінал, події, спорт, культура.  2010-2022