Як виростити вдома міцну розсаду перцю

Подивитись всі дописи у розділі: Поради городникам і садівникам. Розміщено: 25.02.2014 в 18:19.
Як виростити вдома міцну розсаду перцю

Що нам знадобиться для вирощування хорошої, міцної розсади перцю? Перш за все, звичайно, сонячне віконце. Для вирощування будь-яких пасльонових культур (та й більшості інших) це правило діє безвідмовно. Більше світла — краще розсада, все інше вторинне. (Так, люблю я почати розповідь не з того кінця).

Давайте все ж почнемо з самого початку.

Насіння перцю. Про вибір сортів перцю поговоримо окремо, пізніше. Насіння перцю відрізняються від насіння томата більш коротким терміном схожості. Так, якщо насіння томатів нормально проростають і через 5 років, і навіть через 10, то у перцю вже через три роки сходить близько половини насіння, і з кожним роком кількість зменшується. Так що, купуючи насіння перцю обов’язково стежте, щоб вони були свіжі, 1-2 роки — нормально, 3 роки — теж є шанс, що зійде достатньо, але може вже і нічого не зійти. Це залежить від умов зберігання насіння. А умови зберігання, у нас, самі знаєте які…

Все про вирощування солодкого перцю на форумі фермерів…

Припустимо, ви вже придбали заповітні пакетики з насінням перцю і радісно розкладаєте їх довгими зимовими вечорами, смакуючи момент посадки. І адже так не терпиться скоріше все це посадити.. так не терпиться… Адже не терпиться, правда ж? Ну і не терпіть — садіть! Посадіть по кілька насіннячок, щоб перевірити
1 ) скільки з них зійде
2 ) як скоро вони зійдуть.

Обидва цих значення важливі, особливо те, яке 2). Тому що насіння перцю можуть сходити при однаковій температурі від 5 до 30 + днів. Звичайно, 30 днів будуть сходити старі насіння. Але і для свіжих 2-3 тижні можуть бути цілком «нормальним» строком від посіву до сходів.

Чому важливо це знати? Бо тоді ви зможете точніше відповість на питання — коли сіяти перець на розсаду?

Отже… коли ж сіяти? Якщо ви хочете міркувати з точки зору здорового глузду, то відштовхуйтеся від строків висаджування перцю на постійне місце.

У відмінності від помідор, перець оптимально висаджувати на постійне місце вже після цвітіння першої квітки в першій розвилці. Зазвичай це відбувається приблизно через 2-2,5 місяця з дня сходів. Так що якщо будете висаджувати перці 10-го травня — то сіяти треба з 1-го по 15 березня, мінус термін проростання насіння.. Тобто приблизно з 20-го лютого по 5 березня.

Взагалі, якщо чесно, весь цей попередній довгий абзац можна було і не писати. А написати просто, що в середній смузі буде нормальним посіяти перець на розсаду в кінці лютого — початку березня. Я сію до середини березня, тому що у мене великі південні вікна. А світло дуже сильно впливає на швидкість росту розсади.

Раз вже про світло заговорили.. То про нього і продовжимо. На самому початку статті вже написав: «Більше світла — краще розсада». Але, відносно томатів, перці — рослини досить тіньовитривалі. Вони не так тягнуться і чахнуть за відсутності сонця на протязі декількох днів, так що виростити розсаду перцю можна навіть на північно-східному або північно-західному вікні. Якість розсади, звичайно, буде краще на південному вікні.

Куди садити насіння перців? Краще всього відразу в невеликі 100 мл стаканчики або касети, можна і в 50 мл. Перець зовсім не любить пікіровку. Якщо садити його всією кампанією в загальну миску, а потім пікірувати, то розсада відстане в зростанні на тиждень-півтора. Так що по можливості садимо перець тільки в окремі невеликі ємності. І потім — перевалюємо, у міру охоплення корінням земляного кома, в ємності побільше.

Це не правда, що перцю не потрібно багато місця для коренів і достатньо 200 мл для вирощування 2 — місячної розсади. Рости — то він буде… Але врожай повною мірою ви не побачите. Не можна створювати кореневій системі занадто тісні умови. По можливості, виділяйте під кожен кущ 1 літр, а ще краще — дволітровий горщик. Так, це утопія, у квартирних — то умовах. Але треба ж прагнути до кращого. Куди ж їх тільки такі ставити.

Чи потрібно замочувати насіння перцю перед посадкою? У відмінності від томатів, які я не замочую, вважаючи це зайвою метушнею, з перцем так однозначно сказати не можу. Замочування, особливо в різних стимуляторах росту, реально може допомогти отримати більше сходів і, головне, більш ранні сходи. З іншого боку, якщо насіння свіже, ви перевірили його схожість і вона склала приблизно 100 %, то знову ж сенсу в замочуванні немає.

Насіння перцю проростає при температурі 17-18-19 градусів, але дуже повільно, і багато взагалі не проклюнуться. Найкраще поставте їх у тепле містечко, де буде градусів +30, там вони зійдуть швидко і густо. При + 25 проростання теж нормальне.

Підгодовувати розсаду перцю можна будь-яким комплексним добривом, розводьте за інструкцією і поливайте раз на тиждень. Краще, якщо там буде не тільки азот, калій і фосфор, але і набір мікроелементів. Хоча б залізо.

Останнім часом в магазинах з’явилося багато прекрасних натуральних добрив: гранульований пташиний послід, сапропель, біогумус та інше. Все це можна використовувати при переавалці з початкових 50-100 мл. стаканчиків у великі. Скільки конкретно потрібно підсипати кожного виду добрива, якщо ви раніше ніколи цим не займалися?.. Краще недогодувати, ніж перегодувати, скажімо у випадку з біогумусом це може бути приблизно чайна ложка на кущ. Змішайте добриво з землею на дні горщика, потім трохи полийте і зверху поставте кущик із земляною грудкою з меншої ємності, додайте землі з боків.

Розсада перцю не любить протяг на підвіконні, і холодне підвіконня взагалі. Доторкніться до вашого підвіконня рукою, або покладіть на нього термометр. Часто підвіконня на 5-10 градусів холодніше, ніж температура в кімнаті. Щоб не створювати умови для розвитку «чорної ніжки», покладіть на підвіконня під розсаду перцю шар пінопласту… або хоча б дошку.

Поливати розсаду перцю треба в міру просихання землі, заливати не потрібно, а й давати засохнути теж. Втім, проблем з поливом перцю (на відміну від томатів) у мене не було навіть при самих ранніх дослідах вирощування, звідси я зробив висновок, що перець невибагливий і простий у вирощуванні.

Інші статті по темі:

Обговорити статтю на форуміLoading...
©  Новини України на Rivnist.In.Ua - незалежний погляд на новини в Україні та світі, зокрема: політика, суспільне життя, економіка, кримінал, події, спорт, культура.  2010-2015