Що можна робити в Прощену неділю

Подивитись всі дописи у розділі: Культура. Розміщено: 01.03.2014 в 5:50.
Що можна робити в Прощену неділю
Прощена неділя в нинішньому році
випала на друге березня

Прощена неділя в нинішньому році випало на друге березня.

Остання з п’яти неділь, що передують Великому посту, чи сьома неділя перед Великоднем називається Прощеною неділею. Це церковне свято так само відоме як Сиропуст, Цілувальник, масніца, чирка або пущений постовий.

Прощена неділя — своєрідний переддень самого довгого посту в році. У цей день за традицією православні християни просять один у одного вибачення за всі заподіяні протягом року неприємності й образи, щоб зустріти Великий піст з доброю душею, очиститься від гріхів на сповіді і зустріти Великдень. Як правило, на прохання про вибачення в цей день люди відповідають «Бог вибачить, мене вибач». Так само на Прощену неділю востаннє вживається так звана скоромна їжа, але без м’яса. Це продовольчі продукти, до складу яких входить їжа від теплокровних тварин. А на вечірніх богослужіннях здійснюється чин прощення.

Згідно старим народним традиціям, ввечері на Прощену неділю поминали покійних, а так само ходили в баню. Цього ж дня за звичаями спалювали всі залишки святкових страв, а посуд ретельно мили.

Як відомо, наприкінці свята за традицією спалюють опудало Масляної. Примітно, що попіл, що залишився від опудала везли і розсипали на полях.

Обговорити статтю на форуміLoading...
©  Новини України на Rivnist.In.Ua - незалежний погляд на новини в Україні та світі, зокрема: політика, суспільне життя, економіка, кримінал, події, спорт, культура.  2010-2015