Де в Україні жити добре

Подивитись всі дописи у розділі: Новини регіонів. Розміщено: 03.03.2014 в 18:52.
Де в Україні жити добре
Соціальне опитування показало, яке місто України - найкраще для проживання

Опитування населення Києва, Львова, Харкова, Дніпропетровська, Донецька та Одеси показало, що більшості місцевих жителів подобається жити у своїх рідних містах.

Найбільше задоволених проживанням у рідному місті — серед жителів Харкова (90 %), Одеси, Львова та Києва. Трохи менше — в Дніпропетровську (80 %) та Донецьку (78 %). Дуже подобається жити в Донецьку тільки третині городян. Про це свідчать результати дослідження соціологічної групи Рейтинг.

Київ в уявленні більшості його жителів є зеленим містом (54 %), має багату історію і численні пам’ятники, що робить його одним з найпривабливіших міст України для туристів (52 %). На думку киян, їх місто дає найбільші можливості для розвитку дитини (34 %), для роботи і заробітку (46 %). Разом з цим, жителі Києва найменше вважають, що тут уміють працювати (21 %).

Львів, на думку більшості його жителів, є привабливим містом для туристів (61 %), які мають багату історію і красиву архітектуру з великою кількістю пам’яток, а також численними кафе і кав’ярнями. Львів’яни, більше за інших, вважають, що їхнє місто є релігійним і духовним (42 %), тихим і затишним, в якому безпечно жити. Проте, можливості працювати і заробляти тут — зовсім невеликі (12 %), про що свідчить найменший показник якості освіти (7 %). Також, місцеві мешканці незадоволені кількістю торгово-розважальних центрів і зручністю пересування містом.

Харків, для його жителів, є зеленим містом з великою кількістю торгово-розважальних центрів, в якому проживає багато молоді (62 %). Значна кількість опитаних (45 %) відзначають наявність гарної архітектури, пам’ятників, а також численних кафе та кав’ярень. Місцеві жителі вважають своє місто тихим, акуратним, а також екологічно чистим, що є значною відмінністю від інших міст. Також у Харкові вище, ніж в інших містах, оцінюють якість освіти, доріг та медицини, що робить його містом великих можливостей (38 %) з невисокою вартістю життя.

Найбільш важливою рисою Дніпропетровська, на думку його жителів, є велика кількість молоді (67 %). Місцеві жителі оцінюють рідне місто як індустріальне, проте з наявністю багатьох торгово-розважальних центрів, кафе і кав’ярень. Дніпропетровськ, в уявленні його жителів, є найбільш політично активним містом (33 %), яке грає важливу роль у розвитку країни (50 %). Серед недоліків — місто не є екологічно чистим, тихим і охайним, а також малопривабливе для туристів. Місцеві жителі не вважають, що в місті добре годують і звертають увагу на погані дороги.

Донецьк, для його жителів, це індустріальне місто з великою кількістю парків, скверів і торгово-розважальних центрів. Більше половини опитаних відзначали цікаве спортивне життя (за цим показником, Донецьк — явний лідер серед інших міст України). Донецьку притаманне цікаве культурне життя (23 %), багатство історії, краса архітектури і наявність пам’ятників, духовність і релігійність, а також дотримання традицій. Менше, ніж інші міста, на думку жителів Донецька, характеризує рідне місто якість освіти (9 %) і наявність великих перспектив та можливостей: для розвитку дитини (19 %), праці та заробітку (24 %).

Більшість жителів Одеси вважають, що їхнє місто має багату історію (73 %), гарну архітектуру і пам’ятники. Воно є привабливим для туристів, оскільки тут дотримуються традицій (40 %), організовують найцікавіше культурне життя (37 %), а також добре годують. В Одесі більше, ніж в інших містах, вважають, що тут живуть доброзичливі і приємні люди, які вміють відпочивати. Проте, жителі Одеси відзначають незадовільну якість доріг та медичні послуги (3 %), і невисоку вартість життя (1 %). У порівнянні з іншими містами, Одеса не є політично активним містом (8 %).

В опитуванні взяли участь по 800 респондентів, віком від 18 років у Києві , Львові , Харкові , Дніпропетровську , Донецьку та Одесі. Метод опитування — особисте інтерв’ю.

©  Новини України на Rivnist.In.Ua - незалежний погляд на новини в Україні та світі, зокрема: політика, суспільне життя, економіка, кримінал, події, спорт, культура.  2010-2022