Яценюк відправиться в США обговорити протистояння політиці Росії

Подивитись всі дописи у розділі: Події в Україні. Розміщено: 09.03.2014 в 19:54.
Яценюк відправиться в США обговорити протистояння політиці Росії
Прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк

Арсеній Яценюк, якого Верховна Рада jбрала прем’єр-міністром України, заявив, що приїде в США для обговорення ситуації, що склалася навколо ситуації в Криму, передає Reuters.

Як зазначає агентство, лідер «Батьківщини» та американські політики мають намір знайти методи з протидії політики Росії.

Сьогодні, 9 березня, Яценюк заявив, що Україна зробить все можливе для збереження своїх територій. Однак він підкреслив, що Київ буде вирішувати конфлікт з Москвою виключно дипломатичним способом.

Раніше керівництво Криму відмовилося визнавати владу опозиції, яка здійснила в Україні державний переворот. Обраний Верховною Радою автономії лідер організації «Русское единство» Сергій Аксьонов підпорядкував собі всі силові структури і оголосив курс на зближення з Росією.

16 березня кримчани голосуватимуть на референдумі про статус півострова. Жителям буде надана можливість вибору між відновленням конституцією 1992 роки або приєднанням до Росії. Парламент республіки одноголосно підтримав ініціативу вступу до складу РФ. Хоча й суд України заборонив проведення референдуму в Криму, однак він все-таки відбудеться.

А країни-сусіди України, вже починають вдаватися до активних дій. Наприклад, Польща закрила своє генконсульство в Севастополі.

Робота польського генерального консульства в Севастополі припинена через «непередбачуваність безпеки подальшого розвитку ситуації на території України», повідомляється 8 березня в офіційному комюніке польського МЗС.

Обов’язки установи будуть передані в генконсульство в Одесі — саме туди дипломати просять направляти звернення. Відомство в черговий раз закликало польських громадян залишити Крим і Севастополь у зв’язку з можливим зростанням напруженості на півострові.

Міністерство зазначає, що дане комюніке «є виключно інформативним і не може бути підставою для будь-яких претензій».

На початку березня в севастопольському генконсульстві Польщі кілька днів спостерігалися перебої з телефонним зв’язком і доступом в інтернет, через що прийом документів довелося перервати. У п’ятницю, 7 березня, українські ЗМІ повідомляли, що польський МЗС попросив співвітчизників залишити Крим і східні регіони України. Також зовнішньополітичне відомство закликало поляків не їздити в Харківську, Донецьку, Луганську, Запорізьку та Дніпропетровську області. Проте даний заклик так і не був опублікований на офіційному сайті міністерства.

Інші статті по темі:

Обговорити статтю на форуміLoading...
©  Новини України на Rivnist.In.Ua - незалежний погляд на новини в Україні та світі, зокрема: політика, суспільне життя, економіка, кримінал, події, спорт, культура.  2010-2015