Яку вибрати теплицю? Купити чи зробити власниси руками?

Подивитись всі дописи у розділі: Поради городникам і садівникам. Розміщено: 12.03.2014 в 7:41.
Яку вибрати теплицю? Купити чи зробити власниси руками?
Яку вибрати теплицю

Яку вибрати теплицю? Це питання рано чи пізно вирішує кожен садівник. При виборі теплиці необхідно обміркувати наступні принципові моменти:
— розмір теплиці;
— вибір матеріалу для несучих конструкцій теплиці;
— вибір матеріалу для покриття теплиці.

Вибираємо розмір теплиці

Вибір розміру теплиці залежить від можливості ділянки, а також цілей придбання теплиці.

Якщо Ви збираєтеся вирощувати тільки розсаду, то досить парника.

Якщо в теплиці буде повний цикл вирощування ранньої продукції або теплолюбних культур (редиски, салату, огірків, помідор), то важливо розрахувати яка їм потрібно площа.

Великою помилкою є придбання маленької теплиці в надії в майбутньому купити більш простору. Пам’ятайте, що одна велика теплиця стоїть, як правило, дешевше, ніж дві маленькі, крім того, звести одну теплицю легше, ніж дві, незалежно від розміру.

Якщо достатньо місця на ділянці і дозволяє сімейний бюджет, то краще купити велику теплицю.

У просторій теплиці температура менше піддана впливу різких коливань зовнішнього повітря.

Яку вибрати теплицю з дерев’яним каркасом або з металевим?

Вибір матеріалу для каркаса теплиці справа відповідальна. Каркас теплиці повинен бути довговічним, необ’ємним, погано проводити тепло.

Каркаси бувають двох видів: дерев’яні та металеві. У кожного з них є свої плюси і мінуси.

Дерев’яні теплиці краще утримують тепло, ніж металеві, але страждають від вогкості і швидко згнивають, тому їх необхідно фарбувати або обробляти спеціальними розчинами. Дерев’яні каркаси більш об’ємні. Отже, в теплицю надходить менше світла. Кращим матеріалом для дерев’яних теплиць є сосна, вона легка і довговічна.

Головне достоїнство металевих теплиць, їх міцність і довговічність. Каркаси таких теплиць виконані з алюмінію, оцинкованої сталі холодного прокату або із сталевої профільної труби.

В умовах України більш надійною є теплиця з профільної труби, вона довговічніше, простіше в збірці.

В Україні оцинковані теплиці часто ламаються під вагою снігу, так як вони, як правило, привезені з більш південних районів і розраховані тільки на плівку.

Є свої тонкощі при виборі теплиці з профільної труби під полікарбонат.

Які ж краще вибирати теплиці?

Краще вибирати теплиці арочного типу, тоді сніг взимку не буде затримуватися.
Для стійкості теплиці відстань між дугами — арками теплиці має бути 1 метр.
Добре, якщо каркас, крім цілісних дуг, матиме поперечні підсилювачі.
Важливо, щоб арка була цільною, а не розбірною, як пропонують деякі виробники. Цілісні, нерозбірні дуги міцніше і краще витримують навантаження, їх легше збирати.

Яку вибрати теплицю (під скло, полікарбонат)?

Скло довговічне, добре пропускає світло, має хороші теплоізоляційні якості, проте ці якості призводять до того, що повітря в теплиці може швидко нагрітися, що не сприятливо для рослин.

Крім того, процедура скління дуже трудомістка.

Поліетиленова плівка добре розсіває світло і забезпечує рівномірне освітлення теплиці, проте вона недовговічна. Крім того, на внутрішній стороні плівки утворюється конденсат, на який налипає бруд і пил, що сприяє захворюванню рослин.

Стільниковий полікарбонат — твердий прозорий пластик, міцність якого в 200 разів вище скла при меншій вазі. Він має високу ударостійкість, практично не пропускає згубні для рослин ультрафіолетові промені, теплоізоляційні властивості майже в 3 рази краще, ніж у скла. За відгуками садівників, теплиці з полікарбонату зберігають накопичене за день тепло, а не остигають до температури зовнішнього повітря, як скляні теплиці.

Вибираючи полікарбонат пам’ятайте, що краще купувати якісний полікарбонат.

Вам вирішувати — яку вибрати теплицю. Хороших врожаїв вам.

Інші статті по темі:

Обговорити статтю на форуміLoading...
©  Новини України на Rivnist.In.Ua - незалежний погляд на новини в Україні та світі, зокрема: політика, суспільне життя, економіка, кримінал, події, спорт, культура.  2010-2015