Колоновидна черешня. Посадка та догляд

Подивитись всі дописи у розділі: Поради городникам і садівникам. Розміщено: 15.03.2014 в 16:20.
Колоновидна черешня. Посадка та догляд
Колоновидна черешня.

Колоновидні фруктові дерева відрізняються тим, що ростуть вертикально вгору, не даючи відгалужень і не вимагаючи формування крони. Зрозуміло, для цього повинна бути цілою, неушкоджена верхня брунька. Колоновидна черешня ще рідко зустрічається в садах України, а от переваги колоновидних яблунь і груш оцінили багато садівників. Висаджувати «колону», так само, як і інші саджанці, можна і восени і ранньою весною, коли мине загроза заморозків. При негативній температурі саджанці черешні не можна навіть транспортувати.

Під посадку вибирається місце, яке найбільш захищене від вітру, південно-західний або південний схил, південну сторону будинку. Черешня є дуже світлолюбна рослина, тому місце обов’язково повинно бути сонячним. Колоновидна черешня може успішно рости тільки на дуже родючому пухкому грунті, який добре вбирає вологу. Намагайтеся уникати місць з високим заляганням грунтових вод, оскільки будь-яка черешня зовсім не переносить застою води.

Для посадки слід викопати яму глибиною до 80 см і шириною близько 1 метра. На її дно насипте відра три чорнозему, змішаних з 10 кг перегною. Мінеральні добрива краще не додавати, вони можуть обпекти корінці і привести до загибелі саджанця. Слідкуйте, щоб коренева шийка була сильно заглиблена. У перші два роки колоновидна черешня росте повільно і її верхівка не завжди встигає підготуватися до зими. В результаті верхня брунька може підмерзнути. У цьому випадку у рослини сформується не один, а два або три стовбури, але вона все одно буде плодоносити.

Інші статті по темі:

Обговорити статтю на форуміLoading...
©  Новини України на Rivnist.In.Ua - незалежний погляд на новини в Україні та світі, зокрема: політика, суспільне життя, економіка, кримінал, події, спорт, культура.  2010-2015