Як позбутися від моху на деревах?

Подивитись всі дописи у розділі: Поради городникам і садівникам. Розміщено: 16.03.2014 в 21:33.
Як позбутися від моху на деревах?

Шановна Редакція! Прошу відповісти на наступне питання: Як позбутися в саду від моху на деревах? Він все більше поширюється, Спасибі. Аліна Фролова.

Відповідає Н. Хромов,
канд. біол. Наук

Питання дуже цікаве і своєчасне, всі ми скоро вийдемо на свої садові ділянки, і багато хто з нас обов’язково зіткнеться з цією проблемою. Але перш ніж шукати шляхи її вирішення, давайте спробуємо розібратися в причинах появи і розповсюдження моху. Пам’ятаєте, як ще в школі нас вчили орієнтування на місцевості, в лісі мох росте виключно з північної сторони дерев, тому можна, заблукавши, знайти дорогу просто орієнтуючись по сторонах світу безпомилково визначивши, де північ. Тепер стало зрозуміло — мох зосереджений на тих частинах рослини, які погано прогріваються сонцем і найчастіше знаходяться у вологому стані. Те ж саме і в саду. Причиною появи моху може бути занадто густа посадка рослин, тінь і надмірне зволоження грунту, яке може бути як природним, тобто безпосередньо від надлишку вологи в грунті, пов’язаного з близьким стоянням грунтових вод, від щільного складу грунту, так і штучним, тобто в результаті діяльності людини — занадто рясних поливів рослин. Сприяє розвитку моху і наявність бур’янів, ну а вже якщо мох на дільниці з’явився, він буде намагатися якнайшвидше поширитися і найчастіше це йому вдається дуже добре.

До речі, мох сам по собі рослинам не дуже шкодить, як не шкодить він і людині, є навіть рецепти, в яких описується застосування і використання моху як лікарської рослини. Однак набагато краще, коли стовбур дерева здоровий і чистий, та й естетично сад, стовбури дерев якого поросли мохом, виглядає набагато гірше і викликає якесь відторгнення. Крім цього, в густих заростях моху можуть, як у себе вдома, оселитися шкідливі комахи, які можуть активно шкодити плодовим рослинам і розташованим поблизу ягідним чагарниках, а також мох може стати свого роду і конкурентом плодовим — поглинаючи велику кількість вологи.

Найпростішим, не хімічним засобом боротьби з мохом є його зняття з дерев. Для цього необхідно обзавестися скребком або звичайним, наприклад старим шпателем. Мох зіскоблюється повністю до здорової частини стовбура, щоб не залишилося ні найменших його частин, після чого, стовбур можна додатково очистити, використовуючи дрібний наждачний папір. Як тільки стовбур очищений, його можна побілити розчином вапна, або обробити іншим дезинфікуючим розчином (мідний купорос), це, як правило, добре допомагає. Але іноді просто немає часу на таку процедуру або ступінь ураження мохом така, що немає стільки сил, щоб все усунути, тоді можна вдатися до інших засобів боротьби. Одним з них є обмазка дерев прямо по покритому мохом розчином лугу (інакше поташ) до якого потрібно додати приблизно 150 г карболової кислоти в перерахунку на десять літрів води. Луг можна приготувати й самому, використовуючи деревну золу. Зазвичай на десять літрів води потрібно приблизно п’ять кілограмів золи.

Якщо розчин зробити теплим, хоча б кімнатної температури і обробити їм мох, то вже через пару днів ви відчуєте ефект від його застосування. Мох відмирає і відвалюється від дерев, на пару років про нього можна буде забути точно.

Інші статті по темі:

Обговорити статтю на форуміLoading...
©  Новини України на Rivnist.In.Ua - незалежний погляд на новини в Україні та світі, зокрема: політика, суспільне життя, економіка, кримінал, події, спорт, культура.  2010-2015