США заморозили активи Суркова, Матвієнко, Рогозіна і Януковича

Подивитись всі дописи у розділі: Америка. Розміщено: 17.03.2014 в 19:39.
США заморозили активи Суркова, Матвієнко, Рогозіна і Януковича
Президент США Барак Обама

Президент США Барак Обама підписав виконавчий наказ про блокування власності та заборону на в’їзд в США: потрапили під санкції 11 російських і українських громадян. Документ опублікований на сайті адміністрації глави держави.

Як відомо, в списку Білого Дому серед високопоставлених чиновників з РФ виявилися спікер Ради Федерації Валентина Матвієнко, помічник президента Владислав Сурков, радник Володимира Путіна Сергій Глазьєв, віце-прем’єр Дмитро Рогозін, сенатор Андрій Клішас, а також депутати Держдуми Олена Мізуліна і Леонід Слуцький.

Однак у документах не уточнюється, яка власність належить російським депутатам і сенаторам на території США. Згідно із законодавством РФ, народні обранці і члени Ради Федерації не мають право володіти закордонними активами та рахунками в іноземних банках.

Санкції також торкнуться Віктора Януковича, прем’єр-міністра Криму Сергія Аксьонова, голови парламенту Криму Володимира Константинова і лідера руху «Український вибір» Віктора Медведчука. Крім того, Вашингтон має намір поширити обмежувальні заходи на деяких представників російського військово-промислового комплексу. Їх імена Білий Дім поки не розголошує. Також Обама пригрозив ввести додаткові санкції на адресу Росії, якщо Москва не змінить своєї позиції щодо України.

Одночасно з США, Рада ЄС схвалила заходи проти 21 високопоставленого чиновника з РФ і України. Зокрема, до списку санкцій були включені 10 депутатів і сенаторів і троє високопоставлених військовослужбовців, в числі яких опинився командувач Чорноморським флотом РФ Олександр Витко.

На Заході вважають, що дані посадові особи причетні до подій в Україні і політиці Росії в Криму. Рішення про санкції було прийнято після того, як 96,77 відсотки виборців Криму проголосували за включення півострова до складу РФ. Вашингтон і Брюссель вважають плебісцит незаконним і не визнають його результатів.

Президент США Барак Обама пригрозив прийняти більше санкцій відносно Росії, якщо РФ не змінить своєї позиції щодо ситуації в Україні. Про це він повідомив на прес-конференції, пряму трансляцію якої вів телеканал Russia Today.

Американський лідер також прокоментував рішення про обмежувальні заходи стосовно посадових осіб Росії і України. За словами Обами, сьогоднішні дії мають нагадати РФ про те, що, якщо країна «не виконає свої міжнародні зобов’язання, не поверне військових в місця своєї дислокації і не буде поважати суверенітет і територіальну цілісність України, то США готові вжити додаткових заходів».

Крім того, американський президент заявив, що проведений в Криму референдум порушує Конституцію України та міжнародні закони.

Раніше стало відомо, що США ухвалили рішення про блокування закордонних рахунків і активів, а також про заборону на отримання віз відносно ряду російських чиновників і політиків. Зокрема, в обмежувальний список потрапили віце-прем’єр уряду Росії Дмитро Рогозін, голова Ради Федерації Валентина Матвієнко, депутати Державної думи Олена Мізуліна і Леонід Слуцький, помічник президента Росії Владислав Сурков, радник глави держави Сергій Глазьєв та інші.

Санкції також торкнулися громадян України — усуненого від влади президента України Віктора Януковича, спікера кримського парламенту Володимира Константинова і глави уряду республіки Сергія Аксьонова.

Інші статті по темі:

Обговорити статтю на форуміLoading...
©  Новини України на Rivnist.In.Ua - незалежний погляд на новини в Україні та світі, зокрема: політика, суспільне життя, економіка, кримінал, події, спорт, культура.  2010-2015