Обман кримчан очима журналістів

Подивитись всі дописи у розділі: Новини регіонів. Розміщено: 17.03.2014 в 21:50.
Обман кримчан очима журналістів

Журналісти зафіксували способи фальсифікацій підсумків волевиявлення кримчан на користь Росії. Як повідомляє преса, основним методом підтасування результатів референдуму стали додаткові списки, куди вносили голосуючих безпосередньо на виборчих дільницях. Про це журналістам повідомив Андрій Крисько з кримського Комітету виборців України. За словами члена Комітету виборців на дільницях спостерігалася аномальне кількість додаткових списків. Кого туди вносили і як вони голосували, залишилося не відомим.

Спостерігачі відзначають, що були створені умови, при яких один і той же чоловік міг голосувати по кілька разів на різних дільницях.

Зафіксовано факти примусу до голосування тих жителів Криму, які не виявили бажання взяти участі в референдумі. До таких, за свідченням членів Комітету виборців, ходили додому невідомі люди в супроводі міліціонерів і змушували голосувати. За словами учасників Комітету, вони не один раз спостерігали, як самі супроводжуючі і ставили «галочки» в потрібних місцях в бюлетенях, після чого кидали їх в урни. У ряді випадків голосування проходило під відкритим небом.

Виявляється, 16 березня в Криму могли взяти участь у референдумі і російські громадяни. Для цього достатньо було пред’явити російський паспорт.

Міжнародні громадські організації відзначають, що влада Криму обмежувала допуск журналістів до інформації. Наприклад, акредитуватися працівникам ЗМІ можна було тільки до 13 березня. За свідченням міжнародних журналістських організацій, багато представників мас-медіа просто не встигли пройти акредитацію за такий короткий час.

Крім того, подекуди зафіксовані випадки силових методів, застосовуваних до журналістів. Їх виставляли за межі виборчих дільниць, забирали техніку і не дозволяли робити відеосюжети і фото.

У Керчі і Бахчисарайському районі, населеному здебільшого кримсько-татарським населенням, спостерігачі помітили автобуси з російськими номерами.

Прес-секретар Меджлісу Лейля Муслімова розповіла, як «правильно» зорієнтували у голосуванні пацієнтів Строгановської психіатричної лікарні неподалік від Ялти.

Фотоапарати зафіксували і російські прапори над будівлями в день голосування 16 березня, коли агітацію вже було проводити не можна.

За свідченням журналістів, офіційні дані не відображають кількості людей, які віддали голоси за те, щоб Крим залишився у складі України. Бюлетенів за Україну за фактом було багато.

Але серед них були й такі, на яких виборці просто написали проукраїнські гасла, але забули поставити значок в одній з граф. Подібні бюлетені, за умовами референдуму, визнані недійсними.

Нагадаємо, сьогодні, 17 березня, за офіційними даними влади Криму, було засвідчено, що переважна більшість кримчан віддала голоси за приєднання до Росії. Сьогодні ж влада Криму проголосила півострів незалежною Республікою Крим.

Інші статті по темі:

Обговорити статтю на форуміLoading...
©  Новини України на Rivnist.In.Ua - незалежний погляд на новини в Україні та світі, зокрема: політика, суспільне життя, економіка, кримінал, події, спорт, культура.  2010-2015