На яку глибину слід обробляти грунт у пристовбурних кругах плодових дерев?

Подивитись всі дописи у розділі: Поради городникам і садівникам. Розміщено: 19.03.2014 в 20:29.
На яку глибину слід обробляти грунт у пристовбурних кругах плодових дерев?

Близько стовбура знаходяться самі товсті корені, які утримують рослину в грунті і проводять поживні речовини, але самі їх не всмоктують. Зона яка всмоктує поживні речовини з грунту розташована на кінцях радіально розташованих коренів. Коренева система у плодових культур віддаляється від проекції крони на 0,5-1 м, тому грунт слід обробляти за межами крони.

Перші три роки пристовбурні кола повинні мати діаметр 1-1,5 м, у наступні 4-7 років -1,5-2 м, у віці 8-10 років — 2-2,5 м.

Восени грунт слід перекопувати на глибину 10-12 см поблизу штамба і на 15-20 см — на решті площі, а біля вишні і сливи — відповідно на 8-10 і 12-15 см. Ближче до штамбу глибина обробки менше.

Ранньою весною обробку грунту проводять на меншу глибину (10-12 см), щоб не пошкодити коріння і зберегти вологу. Грунт під обліпихою і будь-якими молодими деревами слід просто рихлити на глибину 3-5 см в радіусі 70-100 см від стовбура. Протягом вегетації грунт треба підтримувати в пухкому стані, що досягається систематичним розпушуванням на 5-6 см граблями і мульчуванням. З серпня необхідно припинити розпушування грунту, щоб пагони не жирували і краще задеревеніли до зими, особливу увагу слід приділити плодовим деревам після збирання врожаю. У цей період спостерігається дуже активне зростання коренів (2 тижні). Тому рекомендується знову перекопати грунт і внести добрива. Однак великі грудки розбивати не потрібно. Затримка з цими роботами пізніше вересня може затягнути закінчення ростових процесів і знизити зимостійкість. Для поступового окультурення підгрунтових шарів в літній час грунт обробляють на 3-5 см глибше орного шару і вносять гній.

Грунт у пристовбурних кругах слід обробляти лопатою або вилами (орієнтуючи їх ребром до стовбура), ручними культиваторами, залізними граблями. Для аерації газонів можна використовувати вила, якими розпушують дернину і грунт, не виймаючи з них знаряддя і аерофікатори — дироколи. Їх виготовляють з дерев’яної дошки з вбудованими металевими стрижнями з порожнистих трубок. При натисканні на дошку стрижні входять в грунт на глибину 10 см. Відстань між стрижнями 10-20 см, утворені отвори діаметром 10-20 мм засипають піском, змішаним з добривами. Багато з садівників роблять обробку пристовбурних кіл із внесенням і закладкою в грунт добрив. Для внесення малорухомих фосфорних добрив з метою наближення їх до коріння використовують садові бури (можна й рибальські). По периферії проекції крони бурять лунки углиб від 30 до 100 см, куди закладають фосфорні та інші добрива, у тому числі рідке підживлення. Той же принцип внесення використовують, викопуючи по периферії кільцеві канавки.

Інші статті по темі:

Обговорити статтю на форуміLoading...
©  Новини України на Rivnist.In.Ua - незалежний погляд на новини в Україні та світі, зокрема: політика, суспільне життя, економіка, кримінал, події, спорт, культура.  2010-2015