Квартири в Україні подешевшали за рік більше ніж на чверть

Подивитись всі дописи у розділі: Новини нерухомості. Розміщено: 20.03.2014 в 23:56.
Квартири в Україні подешевшали за рік більше ніж на чверть

Найбільша британська консалтингова компанія в сфері нерухомості Knight Frank опубліковала результати глобального дослідження світових цін на житло.

Згідно з рейтингом Global House Price Index, найгірший результат за підсумками року показала Україна, де ціни на нерухомість знизилися на 25,9 відсотків за рік. На думку фахівців, на внутрішньому ринку країни значною мірою позначилася політична криза.

У трійку лідерів падіння також увійшли Хорватія і Греція. Європейські країни, за підсумками четвертого кварталу 2013 року, знаходяться в кінці рейтингу, проте в більшості з них темп зниження цін сповільнилося.

Найбільше за рік ціни зросли в Дубаї, де зростання склало 34,8 відсотка. Що стосується Росії, то тут ціни виросли на 4,2 відсотка. У 2012 році РФ перебувала на п’ятому місці з ростом в 10,2 відсотка. Втрату відразу 17 пунктів у рейтингу експерти пов’язують з уповільненням зростання цін і більш високою річною динамікою, показаною в ряді інших країн.

У середньому, ціни на світових ринках житла збільшилися за рік на 8,4 відсотка. Це найвищий показник річного зростання цін з моменту створення індексу (1995 рік).

Директор департаменту елітної житлової нерухомості Knight Frank Russia & CIS Олена Юргенєва пояснила, що нестабільна політична ситуація і очікування введення деяких санкцій відносно Росії спонукають приватних інвесторів взяти паузу і поспостерігати за розвитком подій.

Нестабільність в країні безпосередньо відзначилася і на російських покупцях, і на власниках житла.

Восени минулого року, експерти відзначили небувалий попит на українську нерухомість, який зробив країну досить привабливою для різного роду інвестицій. У зв’язку з цим, прогнози фахівців відрізнялися оптимізмом і надією на збільшення кількості угод.

Але у Києві вибухнув «Євромайдан», антиросійські рухи почали набирати обертів, масові заворушення стали відбуватися із постійною регулярністю і політики заговорили про люстрацію. Спочатку вона повинна була торкнутися тільки корумпованого керівництва країни, але не виключено, що поширилася б і на росіян, які володіють українською нерухомістю.

Політична криза, супутнє їй погіршення економіки, абсолютна непередбачуваність розвитку подій в сукупності з повною невпевненістю аналітиків призвели до того, що попит на українське житло почав падати, тому навіть найпривабливіші об’єкти тепер знаходяться під знаком питання.

Росіян, які займаються бізнесом в Україні, вже намагаються заспокоїти. Їх запевняють, що нова влада буде тільки заохочувати роботу підприємців в країні і робити все можливе, щоб залучити туди нових людей, оскільки те, що відбувається, жодним чином не пов’язане з націоналізмом.

За словами генерального директора українського Центру політичного консалтингу Дениса Денисенка, майно, нажите чесним шляхом, захищено місцевим законом. «Ми ж не самогубці, щоб самим провокувати відтік російських грошей з країни», — цитує його РБК.

Так чи інакше, прийдешні зміни не можуть не лякати власників українського житла. У разі того, якщо якісь заходи стосовно нього будуть зроблені, більшою мірою вони позначаться на київських хрущовках. Хтось може знайти в цьому вигоду, тому як вартість такої нерухомості знизиться мінімум на п’ять-шість відсотків. На тлі всього цього, житло в Криму стане трохи популярніше, ніж в українській столиці.

У загальній складності, росіянам належать як мінімум 50 тисяч різних об’єктів нерухомості по всій країні. При цьому, пріоритетним напрямком прийнято вважати саме курорти. Мінімальна вартість житла в Криму становить 30 тисяч доларів, якщо мова йде про малогабаритні квартири в тих же ж хрущовках. Об’єкти підвищеного рівня комфорту, приватні будинки і вілли обійдуться потенційним покупцям вже в 120 тисяч доларів. В Одесі найпривабливішими покупцям здавалися варіанти в середньому ціновому сегменті: від 35 до 60 тисяч доларів.

Останнім часом, великим попитом почали користуватися одно- та двокімнатні київські квартири в сегменті бізнес-класу. А ось найбільш ходовим товаром в українській столиці стало елітне житло вартістю від 120 до 500 тисяч доларів, розташоване в центральних районах міста.

«Що стосується вектора розвитку ринку нерухомості, в даний момент, незважаючи на складну економічну ситуацію, ми не бачимо підстав для паніки інвесторів», — зазначив керівник групи з надання консультаційних послуг у сфері української нерухомості компанії EY Сергій Кекух. Він оптимістично оцінив потенціал розвитку ринку в середньостроковій перспективі.

За словами інших експертів у сфері нерухомості, без збільшення орендної плати а такій ситуації не обійтися, а от вартість квартир буде дещо нижча, ніж місяць-другий тому. Найближчим часом ситуація на ринку житла навряд чи зміниться в кращу сторону, тому перепродати квартиру дорожче навряд чи вдасться.

©  Новини України на Rivnist.In.Ua - незалежний погляд на новини в Україні та світі, зокрема: політика, суспільне життя, економіка, кримінал, події, спорт, культура.  2010-2022