Адаптація системи освіти Криму до стандартів РФ охопить п’ять років

Подивитись всі дописи у розділі: Новини Освіти. Розміщено: 21.03.2014 в 0:16.
Адаптація системи освіти Криму до стандартів РФ охопить п’ять років

Міністр освіти Криму, Наталія Гончарова повідомила, що процес адаптації системи освіти Криму до російської займе період до п’яти років.

За її словами, 5-9 класи пристосуються до стандартів освіти та науки РФ через три роки, а 10-11 класи — через п’ять років. Вона підкреслила, що «це достатній термін, щоб цей процес був не ламким, а адекватним».

Гончарова нагадала, що в Криму діти йдуть в перший клас у шість років. Однак, як зазначила міністр, значної відмінності в навчальних програмах республіки і Росії в початковій школі немає, тому адаптація закінчиться вже у вересні поточного року. Проте, діти в найближчі два роки продовжать і раніше ходити в школу з шести років.

Важливою зміною в системі навчання, за словами Гончарової, вважається введення російських підручників, які будуть надані Москвою безкоштовно. Але під час перехідного періоду, освітній процес буде проводитися одночасно по двом підручникам. При цьому, першими вивчати історію Росії будуть п’ятикласники, пізніше предмет буде запроваджений в програми інших класів.

Міністр підтвердила, що 15 тисяч випускників кримських шкіл отримають російські атестати в цьому році. Проти цього виступило чотири відсотки учнів, які планують здобувати освіту в Україні. Відомство республіки вже направило лист до Києва з проханням видати випускникам українські атестати.

Гончарова розповіла, що у абітурієнтів Криму є три способи вступу до вузів: здача ЄДІ, проходження процедури Зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО) та зарахування за середнім балом атестата та результатами іспитів.

Вона зазначила, що центр ЄДІ, в якому мають намір здавати близько п’яти відсотків випускників, відкритий в Севастополі, а бали ЗНО знадобляться бажаючим навчатися в українських університетах. Також міністр заявила, що 99 відсотків вузів та філій, розташованих на півострові, готові прийняти юрисдикцію республіки.

Напередодні з питання адаптації кримської системи освіти висловився глава Міністерства освіти та науки РФ Дмитро Ліванов. Він вказав на те, що загальні питання інтеграції планують вирішити протягом двох місяців. При цьому, кількість випускників кримських шкіл міністр оцінив у 18 тисяч, пообіцявши підготувати для них додаткові бюджетні місця в російських вузах, коледжах і училищах.

18 березня президент РФ Володимир Путін і лідери Криму уклали договір про входження Криму до складу РФ. Документ набув чинності з моменту його підписання. В даний час, урядові органи Росії ведуть активну роботу по стиранню правових бар’єрів з республікою. Напередодні, жителям півострова вже почали видавати паспорти громадян РФ.

©  Новини України на Rivnist.In.Ua - незалежний погляд на новини в Україні та світі, зокрема: політика, суспільне життя, економіка, кримінал, події, спорт, культура.  2010-2022