Як освіжити будинок

Подивитись всі дописи у розділі: Новини нерухомості. Розміщено: 26.03.2014 в 16:41.
Як освіжити будинок

Весна — це справжнє повернення до життя, час змін. І якщо в природі все відбувається само собою, ніби за помахом чарівної палички сонце стає яскравішим, повітря — свіжішим, то вдома створити весняний настрій доведеться власноруч. Тож, які кроки потрібно зробити назустріч весні , щоб у квартирі після довгої і нудної зими стало світло , легко і радісно.

Крок 1. Генеральне прибирання

Перше, що слід зробити після довгої зими — провести генеральне прибирання. Важливо не починати його спонтанно: щоб добитися хорошого результату санітарний «штурм» потрібно спланувати -погортати календар і вибрати день або навіть кілька, які можна цілком присвятити наведенню порядку. Не зайвим буде написати на листку програму прибирання і повісити на видному місці. Ще до генерального прибирання потрібно постаратися почистити і прибрати в шафу зимовий одяг, обробляючи речі засобом від молі і укривши поліетиленом. Просушити, почистити і сховати подалі зимове взуття. Ця «ревізія» дозволить звільнити місце для весняного гардеробу — настав його час.

Приступаючи до генерального прибирання в призначений день, варто згадати основне правило: діяти потрібно за принципом «зверху — вниз». І ще: взявшись наводити капітальний порядок, не бійтеся розлучатися з непотрібними речами.

Крок 2. Блискучий вихід

Важливий крок назустріч весні — миття вікон. За зиму вони потьмяніли, і яскравим прмоеням сонця важко «заглядати» в будинок. Маленький секрет: не варто мити вікна, коли сонячні промені б’ють в них безпосередньо, інакше на склі з’являться райдужні плями, від яких буде важко позбутися. З чистими вікнами в будинку буде не тільки більше світла, а й буквально стане легше дихати.

Однак, скляні поверхні в квартирі — це не тільки вікна, але і міжкімнатні двері та перегородки, скляні дверцята шаф і буфетів, скляні полички і стільниці. Скло в інтер’єрі давно прийшло на зміну великоваговим меблям. Все більшу популярність мають легкі і одночасно міцні оригінальні вироби зі скла — журнальні столики, комп’ютерні та кухонні столи, столики під телевізор. Їх теж потрібно привести в порядок, помити так, щоб вони знову засяяли первозданним блиском. Не забудьте про скляні люстри і дзеркала — вони повинні блищати.

Крок 3. Легкий подих

Після тотального прибирання необхідно «змінити декорації». Прискіпливо огляньте інтер’єр кожної кімнати і підшукайте заміну зимовим «атрибутам». Замість штор з щільних тканин з важкими ламбрекенами, обробленими бахромою і китицями, потрібно приготувати для чистих вікон «весняні» штори — легкі і невагомі. Актуальними є штори з яскравою «геометрією», забарвлення в стилі кантрі — з рослинним і народним орнаментом, квітами і листям. Що стосується складу тканини, то кращий вибір — льняні тканини, з бавовни та поліестеру, віскози з поліестером. Серед модних видів тканини — повітряна органза, особливо — органза-«хамелеон» , яка змінює свій колір залежно від кута освітлення, а також органза-«веселка», на якій кольори «переливаються» з одного в інший.

Потрібно також замінити теплі ковдри і вовняні пледи легкими покривалами і накидками, прибрати великовагові скатертини і щільні чохли. З приходом весни на підлогу можна кинути легкі доріжки, килимки або циновки.

Крок 4. Перестановка «доданків»

Якщо в математиці від перестановки доданків сума не змінюється, то в інтер’єрі від перестановки меблів вид в кімнаті відразу стає іншим. Навіть помінявши місцями диван зі столом, можна відчути себе в іншому «вимірі». Перестановка меблів дозволяє здійснити зонування житлового простору — досить поставити стелаж поперек кімнати, як приміщення може відразу ж «розділитися» на дві «автономні» площі — спальну кімнату і кабінет. Можливо, під час «передислокації» меблів щось і зовсім виявиться непотрібним — «раритети» сміливо можна відвозити на дачу — в будинку без них стане просторніше.

Перестановка меблів — завдання не з легких, але її можна значно спростити, якщо обзавестися компактним набором для переміщення меблів. Меблевий транспортер зовсім недорогий, проте допоможе реалізувати будь весняні дизайнерські задумки.

Крок 5. Весняний колір

Ніщо так не освіжає інтер’єр, як нова палітра фарб. Зрозуміло, що затівати широкомасштабний ремонт на рівному місці ризикне не кожен. Але от косметичний або вибірковий — цілком можливо. Наприклад, можна перефарбувати стіни кімнати (або навіть одну) в яскравий весняний колір. Існує навіть відтінок фарби, який так і називається — «весняне листя». «Весняне листя» — спокійний колір, але не заколисливий; насичений, але не надто яскравий. Він чудово поєднується з будь-якими фарбами і відтінками, навіть з темно-червоними, коричневими і фіолетовими тонами. Відтінки зеленого — спаржа, малахіт, хакі, бірюза — будуть спокійно і гармонійно виглядати в обробці меблів, текстилі і різних аксесуарах. Після сірості і сльоти «весняне листя» буде сприйматися, як ковток свіжого повітря, частинка природи, яка пробуджується після зимової сплячки. Варто зайти в «весняну» кімнату, і настрій відразу ж покращиться.

Крім того, можна використовувати стікери на стінах і меблях — вони зручні у використанні і практичні, оскільки легко наносяться на гладкі і рельєфні поверхні, без проблем знімаються і не залишають слідів.

Крок 6. Яскрава деталь

В інтер’єрі немає дрібниць — є деталі. Вони грають не головну роль, але і не залишаються непоміченими. З приходом весни ці другорядні деталі можна — і навіть потрібно! — Зробити більш значущими. Яскравими весняними акцентами в інтер’єрі можуть стати різнокольорові подушки на дивані, нова оббивка або чохли на стільцях, красива ваза на столі. «Спалахом» на тлі кухні стане новий посуд або симпатичні прихватки, декоративні панно або тарілки. Декоративні тарілки, як оригінальний елемент декору, зараз дуже затребувані. Вони можуть бути помітними і лаконічними, однотонними і з вигадливими картинками, круглими і прямокутними, сувенірними і з ажурною облямівкою. З настінних тарілок можна скласти дуже гарні композиції, розмістивши їх на самій стіні, спеціальній поличці, відкритій полиці буфета або в ніші стіни. Особливо ефектно тарілки виглядають на однотонній стіні світлого пастельного кольору.

Декоративні настінні тарілки симпатично виглядають не тільки на кухні. Замість картин та панно вони можуть прикрасити стіну в передпокої або над диваном у вітальні.

Крок 7. Жива природа

У весняному перетворенні інтер’єру не останню роль відіграють квіти. Місце композицій з сухоцвітом і червоно-жовтим листям, що дісталися в спадок від осені, повинні зайняти живі квіти, гілочки верби або мімози. Особливо красиво і хвилююче виглядають композиції з живих квітів, якими можна не тільки прикрасити столи, але й виставити на декоративні столики в красивих кришталевих або керамічних вазах.

Крім класичних настільних букетів з живих квітів можна зробити декоративний етюд, наприклад, налити воду в широкий фужер і опустити туди кілька головок яскравих гербер або жовтих хризантем. Весна — час, коли на підвіконні крім красивих свічок або статуеток повинні з’явитися композиції з горшочних рослин у вишуканих підставках або в «серії» оригінальних кашпо. По-весняному свіжо і привабливо виглядатимуть квітучі кімнатні рослини, навіть прості фіалки, а також рослини з насиченим зеленим листям, як, наприклад, у драцени.

Свіжий букет квітів або квітучі кімнатні рослини — це шматочок живої природи, який з приходом весни буде в будь-якій квартирі більш ніж доречний.

©  Новини України на Rivnist.In.Ua - незалежний погляд на новини в Україні та світі, зокрема: політика, суспільне життя, економіка, кримінал, події, спорт, культура.  2010-2022