Крим житиме за московським часом

Подивитись всі дописи у розділі: Топ-новини. Розміщено: 30.03.2014 в 13:09.
Крим житиме за московським часом

У Сімферополі стрілки головного годинника міста, розташованого на вежі на площі залізничного вокзалу в 22:00 за київським часом, перевели вперед на дві години. Таким чином, північ в Москві і столиці Криму настала одночасно.

Переведення всіх інших годинників відбулося в ніч з 29 на 30 березня, рівно о 02:00. Про це повідомляють на сайті Державної ради республіки. Відтепер рух залізничного, повітряного, водного, міжміського автомобільного транспорту загального користування, на території автономії, здійснюється відповідно до московського часу. Режим роботи міжміського телефонного, телеграфного зв’язку також буде визначатися столичним часом.

Влада Криму допускає, що переведення стрілок пройде спокійно і без негативних наслідків для економіки, про це в інтерв’ю розповів віце-прем’єр республіки Рустам Теміргалієв. Він пояснив, що кримські підприємства заздалегідь підготувалися до переходу на московський час і погодили графіки роботи, щоб уникнути непередбачуваних ситуацій.

У МОЗ автономії заявили, що не очікують погіршення самопочуття населення у зв’язку з переведенням стрілок. Представники відомства зазначили, що географічно Крим розташований у зоні московського часового поясу, тому, якщо перехід на інший час і відіб’ється на здоров’ї жителів півострова, то тільки позитивним чином.

У 02:00, за українським часом, стрілки головного годинника Севастополя — куранти на Матроському клубі — були переведені на дві години вперед. Відтепер в місті діє московський час.

Враховуючи переведення стрілок, місцева адміністрація дозволила освітнім установам і підприємствам почати роботу 30 березня на годину пізніше звичайного.

Як розповів кореспонденту агентства годинникар Борис Ачкіназі, великого ажіотажу переведення стрілок серед жителів міста не викликало. На його думку, це можна пояснити тим, що перехід на інший час відбувався пізно вночі. Наприклад, у Сімферополі стрілки на головних годинах міста були переведені набагато раніше — в 22:00 по колишньому місцевим часом. Тобто, вони вже одночасно з московськими курантами показували північ. У столиці Криму даний захід супроводжувався святковим концертом за участю місцевих музичних колективів.

Рішення про перехід на один час зі столицею Росії влада Криму і Севастополя прийняла після референдуму про входження до складу РФ, що відбувся 16 березня.

16 березня в Криму пройшов референдум, на якому понад 96 відсотків виборців висловилися за входження півострова до складу Росії. 18 березня президент РФ Володимир Путін і керівники автономії підписали угоду про прийняття Криму і Севастополя до складу Росії. А 21 березня Путіним був підписаний закон про ратифікацію відповідного договору, а також указ про утворення Кримського федерального округу.

Інші статті по темі:

Обговорити статтю на форуміLoading...
©  Новини України на Rivnist.In.Ua - незалежний погляд на новини в Україні та світі, зокрема: політика, суспільне життя, економіка, кримінал, події, спорт, культура.  2010-2015