Марін Ле Пен виступила за федералізацію України
Подивитись всі дописи у розділі: Європа. Розміщено: 12.04.2014 в 15:39.Глава французької правонаціоналістичної партії «Національний фронт» Марін Ле Пен заявила, що федералізація України є «найбільш мудрим і виваженим» рішенням у подоланні кризи.
«Важливо, щоб усі зацікавлені сторони, історично значимі в цьому регіоні, зібралися за столом переговорів», — підкреслила вона на зустрічі з головою Держдуми Сергієм Наришкіним.
На думку Ле Пен, федералізація країни дала б можливість різним регіонам отримати широку автономію і самим визначати свою долю. Однак, щоб це відбулося, всім зацікавленим сторонам потрібно сприяти цьому і «не допустити впливу екстремістів, які могли б спробувати підставити під сумнів підсумок цих переговорів».
Лідер «Національного фронту» також прокоментувала позбавлення Росії права голосу в ПАРЄ, назвавши таку міру контрпродуктивною. «Не можна забороняти розмовляти тим націям, народи яких є дружніми», — зауважила політик.
Що стосується введенняя санкцій, то, на думку Ле Пен, сама їх загроза також «є контрпродуктивною мірою». «Консенсусу завжди можна досягти за столом переговорів, а не заборон. Санкції дають зворотний ефект, вони лише радикалізують позиції, причому, це відбувається в той самий момент, коли ми всі шукаємо якогось дипломатичного вирішення конфлікту», — заявила Ле Пен.
У свою чергу Наришкін подякував главі французької партії за «виважену позицію щодо українського питання, засновану на уважному аналізі фактів». Голова Держдуми підкреслив, що Росія «незмінно розглядає Францію як одного з провідних зарубіжних партнерів». Однак, він визнав, що в даний момент, російсько-французькі відносини переживають складний період у зв’язку з русофобською і антиросійською компанією, яка розгорнулася в багатьох країнах Західної Європи.
Раніше Ле Пен визнала результати загальнокримського референдуму, за що отримала кілька тисяч вдячних повідомлень в Твіттері від росіян. На відміну від більшості західних політиків, вона відкрито заявляє, що вина за кризу в Україні лежить на Євросоюзі, яка змусила Київ повірити, ніби Україна може приєднатися до європейських держав, хоча насправді європейці не бажають бачити цю країну в ЄС.