Страсна п’ятниця — найскорботніший день у році. Що не можна робити у страсну п’ятницю

Подивитись всі дописи у розділі: Культура. Розміщено: 18.04.2014 в 6:49.
Страсна п’ятниця — найскорботніший день у році. Що не можна робити у страсну п’ятницю
Страсна п'ятниця

Сьогодні у православних християн найскорботніший день у році — Страсна п’ятниця. Цього дня віруючі згадують страшні муки Ісуса Христа, його сходження на Голгофу, смерть і поховання Спасителя.

У Велику п’ятницю потрібно дотримуватися найсуворіший піст: не можна вживати їжу до вечора, а потім можна їсти лише хліб і воду, бажано не слухати музику і провести цей день у спокійному смиренні та співпереживанні муках Христа.

Увечері в церквах проходить особлива служба, під час якої три рази читають євангельські псалми про страждання Христові і виносять плащаницю

Цього року Страсна п’ятниця випадає на 18-е число, тому астрологи рекомендують бути дуже обережними у своїх вчинках.

Обід у Страсну п’ятницю — пісний, навіть риби їсти в цей день не можна. Здебільшого обходяться городиною: капустою, картоплею, огірками. Ні шити, ні прясти в Страсну п’ятницю не можна. Великий гріх рубати дрова або що-небудь тесати сокирою. Колись наші господині в селах робили в цей день дві роботи: пекли паски (зазвичай це і робили саме у Страсну п’ятницю) та садили капусту — вважалося, що це робити можна, не гріх. За народним віруванням, у Страсну п’ятницю не можна співати — гріх. На Херсонщині кажуть, що хто співає в Страсну п’ятницю, той на Великдень буде плакати. У багатьох країнах світу Страсна п’ятниця — вихідний день. Православні і греко-католики, а також всі християни східного обряду, відзначають Велику, або Страсну п’ятницю — найскорботніший день року, коли Церква згадує про страждання Ісуса Христа на хресті за людський рід.

Нагадаємо, кожен день Великої седмиці має особливе значення і називається Великим. Три перших дня Страсного тижня приурочені бесідам Ісуса Христа з учнями та народом. Далі віруючі вшановують Чистий четвер і Страсну п’ятницю.

Велика субота ще називається Тихою, в цей день згадують положення Христа в труну після розп’яття. Саме тому в цей день людям потрібно намагатися якомога менше розмовляти.

Закінчується Страсний тиждень світлим святом Воскресіння Христового.

©  Новини України на Rivnist.In.Ua - незалежний погляд на новини в Україні та світі, зокрема: політика, суспільне життя, економіка, кримінал, події, спорт, культура.  2010-2015