Заяви України, США та Росії на екстреному засіданні Ради безпеки ООН

Подивитись всі дописи у розділі: У світі. Розміщено: 03.05.2014 в 12:26.
Заяви України, США та Росії на екстреному засіданні Ради безпеки ООН
Позачергове засідання ООН не закінчилося вдало для Росії, так як і минуле

Україна не застосовує танків і ракет проти мирного населення, в АТО не беруть участі неурядові сили й іноземці.

У п’ятницю, 2 травня, в Нью-Йорку пройшло чергове засідання Радбезу ООН, присвячене Україні. Приводом для його скликання став початок спецоперації українських силовиків у Слов’янську. Ініціатором термінової зустрічі стала Росія, яка зажадала припинення насильства на сході України.

«Ми вимагатимемо припинити насильство», — заявив російський постпред при ООН Віталій Чуркін напередодні екстреного засідання СБ ООН.

Тимчасово виконуючий обов’язки постійного представника України при ООН Олександр Павличенко, на засіданні заявив про те, що Україна не застосовує танків і ракет проти мирного населення, в АТО не беруть участі неурядові сили і іноземці.

А посол США Саманта Пауер зазначила: «Україна демонструє» знаменну стриманість «відносно сепаратистів, її сьогоднішні дії абсолютно законні.

Москва, у свою чергу, наполягає на зовнішньому невтручання в події на Україні.

Україна

Україна не застосовує танків і ракет проти цивільного населення під час проведення антитерористичної операції, і в ній не беруть участі неурядові сили і іноземці, заявляє т.в.о. постійного представника України при ООН Олександр Павліченко.

«Ми офіційно заявляємо про те, що ніяких танків, ніяких ракет не використали проти цивільного населення. Російські заяви про участь неурядових збройних груп в АТО недійсні, абсолютно цинічне і фальшиве твердження Росії про те, що були англомовні іноземці. Ми офіційно заявляємо, що єдині іноземні військові в Східній Україні — це російські диверсанти і найманці», — сказав він, виступаючи на засіданні Ради Безпеки ООН у п’ятницю в Нью-Йорку.

Павличенко вказав, що мета антитерористичної операції, активна фаза якої була відновлена в Слов’янську, полягає в тому, щоб ізолювати незаконних бойовиків від цивільного населення міста.

«Командування операції вимагає від добре озброєних, незаконних бойовиків негайно звільнити всіх заручників, включаючи спостерігачів ОБСЄ, звільнити всі захоплені адміністративні будівлі, зупинити насильство і розправи. Українська влада готова забезпечити амністію всім тим членам груп бойовиків, які не вчинили серйозних злочинів», — зазначив він.

Дипломат підкреслив, що всеосяжний політичний діалог з мирними протестувальниками залишається головним пріоритетом для українського уряду.

США

Посол США в ООН вважає, що Антитерористична операція на сході України виправдана. «Україна демонструє» знаменну стриманість «відносно сепаратистів, її сьогоднішні дії абсолютно законні», — заявила на екстреному засіданні Ради безпеки ООН посол США Саманта Пауер.

«З самого початку український уряд намагався врегулювати ситуацію мирними засобами на основі діалогу і всередині країни, і з Російською Федерацією», — сказала Пауер. За її словами, Україна вела себе стримано навіть тоді, коли Росія увійшла до Криму.

«Україна з дня на день демонструє знаменну, практично неуявну стриманість, виконувала і виконує свої міжнародні угоди, утримувалася від військового реагування на агресію навіть тоді, коли Росія гордо заявила, що анексувала Крим», — зазначила вона.

Пауер сказала, що Україна неодноразово заявляла про готовність почати прямий діалог з Москвою, проте у відповідь на це Росія лише дестабілізує ситуацію і погрожує. За її словами, події, які мали місце в Криму, повторюються в східних регіонах України.

«Той факт, що Україна пішла на певні кроки щодо встановлення правопорядку, слід поважати. Це виправдано. Той факт, що Росія вирішила скликати надзвичайне засідання Ради безпеки ООН — ще один доказ, що влада РФ сумнівається в міжнародному співтоваристві. Росія хоче продовжити цей цирк у Східній Україні і нас обурюють такі перспективи. Але Росія нас не обдурить», — резюмувала постпред США в ООН.

Російська Федерація

МЗС Росії назвав антитерористичну операцію на сході України «каральною» і закликав українську владу її негайно припинити, пише.
«Ми вимагатимемо припинити насильство», — заявив російський постпред при ООН Віталій Чуркін напередодні екстреного засідання СБ ООН.

«Каральні заходи проти власного народу свідчать про нездатність або небажання нинішнього київського керівництва виконувати взяті на себе зобов’язання за Женевським договором від 17 квітня на користь якнайшвидшого припинення будь-якого насильства і запуску широкого загальнонаціонального діалогу за участю всіх регіонів і політичних сил, — заявив Чуркін на екстреному засіданні Радбезу ООН, — І якщо негайно не зупинити злочинну авантюру київської кліки, найтяжких, катастрофічних наслідків для України не уникнути. Ми про це попереджали вже не раз».

Москва наполягає на зовнішньому невтручанні в події в Україні. «Особливу тривогу викликає наявна інформація про те, що в ході каральної операції української армії і незаконних ультранаціоналістичних формувань в ефірі звучала англійська мова, а серед нападників на Слов’янськ були помічені англомовні іноземці. Наполягаємо на недопущенні будь-якого зовнішнього втручання в події в Україні», — заявив постпред Чуркін. Зі свого боку, МЗС України спростовує твердження про наявність серед учасників спецоперації англомовних осіб, а також членів «Правого сектора».

При цьому в перешкодах мирного врегулювання кризи в Україні Віталій Чуркін звинуватив Сполучені Штати і Євросоюз, що підтримують політику української влади щодо застосування сили на сході країну: «Підтримуючи організаторів держперевороту в Києві, в їх лінії на силове придушення протестів, США та ЄС беруть на себе величезну відповідальність, фактично відрізають шлях до мирного розв’язання кризи».

Дійсно, президент США Барак Обама, після зустрічі з робочим візитом канцлером Німеччини Ангелою Меркель заявив, що «український уряд має право і відповідальність наводити порядок на своїй території» . При цьому американський президент звинуватив Росію в заохоченні сил, що дестабілізують ситуацію в Україні: «У міру того, як українські сили просуваються, щоб відновити порядок на сході України, світу стає очевидно, що це підтримані Росією «мирні протестувальники». Це добре озброєне ополчення, яке отримує важливу підтримку з Росії. Український уряд має право і відповідальність наводити порядок на своїй території, і Росія повинна використовувати свій вплив на ці збройні формування, щоб вони роззброїлися і перестали провокувати насильство». Також Обама і Меркель повідомили, що проти Росії можуть бути введені нові санкції, які торкнуться цілих галузей її економіки, якщо Кремль не припинить свою «деструктивну поведінку».

«Наша мета не в тому, щоб покарати Росію. Наша мета — дати Росії стимул для вибору кращого курсу», — заявив Барак Обама.

До слова, минуле екстрене засідання РБ ООН, скликане в середині квітня з ініціативи Росії у зв’язку з ситуацією на Україні, не виглядало тріумфом російської дипломатії. Тоді Віталій Чуркін, виступаючи російською мовою, заявив, що Москва вважає неприйнятним використання сили українською владою для наведення порядку на сході України. Однак США, Великобританія, Франція і Австралія виступили з різким засудженням ролі Росії у подіях в Україні та наголосили, що схоже відбувається в східних регіонах з окупацією Криму російськими військами.

©  Новини України на Rivnist.In.Ua - незалежний погляд на новини в Україні та світі, зокрема: політика, суспільне життя, економіка, кримінал, події, спорт, культура.  2010-2022