У Києві почали наживатися на Небесній сотні

Подивитись всі дописи у розділі: Новини Києва. Розміщено: 18.05.2014 в 22:25.
У Києві почали наживатися на Небесній сотні
Після травневих свят, в столиці мінімум в три рази збільшилася кількість крадіжок

У Києві збільшилася кількість квартирних крадіжок та грабежів. А злодії тепер ще й показують свій креатив — збирають пожертви на похорон майданівців і жертв ДТП, про які дізналися з новин.

Лізуть у квартири

За даними міліції, з початку року вже зафіксовані 2222 квартирні крадіжки, в минулому році за цей же період їх було на 724 менше. «Після свят ми реєструємо збільшення квартирних крадіжок. Якщо у звичайний день у Києві відбувається 8-12 крадіжок, то після травневих свят, у нас доходило до 40 випадків за добу», — говорить начальник відділу боротьби з майновими злочинами карного розшуку київської міліції Віктор Бондар.

За його словами, найчастіше чистять квартири по середах, вівторках і п’ятницях. Рекорди б’ють Дніпровський, Шевченківський, Деснянський і Святошинський райони. Зазвичай злочинці зламують серцевину замка в дверях. Ще проникають через вікно, кватирки, підбирають ключі.

Розкриваність крадіжок всього 13 %. У міліції радять бути більш пильними.

У міліції кажуть, що злочинці — наркомани. Тому беруть гроші і прикраси, які простіше збути. Але бувають і винятки. З квартири на Вишгородській, за словами її господині Олени, винесли плазмовий телевізор і нову шубу, а ще чомусь окуляри для читання.

Стали частішими і випадки, коли обкрадають квартири киян, що зняли напередодні великі суми в банках. Підозрюють, що без участі співробітників фінустанов не обходиться. Офіційно в міліції це не підтверджують. «Банки зацікавлені, щоб інформація про це не виходила. Це загрожує втратою репутації. Але якщо людина зняла у банку гроші, а потім стала жертвою пограбування, то без співучасті колишніх або чинних співробітників банку не обійшлося», — говорить правозахисник Едуард Багіров. Він упевнений: кількість квартирних крадіжок прямо пов’язана з подіями в країні.

«У періоди революцій і неспокійної ситуації, міліціонери замість того, щоб ловити злочинців, зайняті на охороні громадського порядку». Побічно це підтверджують і дані міліції: розкриваність квартирних крадіжок — не більша 13%.

Шахраї дивляться новини

Шахраї теж підлаштовуються під прикмети часу. Киянка Ольга з вул. Олевської розповіла, що до її будинку навідуються аферисти, які начиталися новин. «Прийшла дівчина з чорною пов’язкою, збирала гроші на похорон дівчинки, нібито з сусіднього під’їзду, яку 9 травня збив автомобіль. Такий випадок був, на вул. Булаховського, про нього писали. Ця шахрайка, на початку березня, в іншому під’їзді збирала на похорони хлопця, який нібито загинув на Майдані. Навіть наш двірник повірив. А потім зустрів батька того, нібито загиблого хлопця, поспівчував, мовляв, таке горе. І з’ясувалося, що син живий», — говорить Ольга.

Крадіжки в кафе

З настанням тепла, збільшилися вуличні грабежі та розбої, кажуть у міліції. Зривають ланцюжки, забирають сумки або вихоплюють з рук мобільні телефони. Часто крадуть з кафе сумки, повішені на спинки стільців, і ті ж мобільні телефони. «Це зазвичай трапляється, коли сидить галаслива компанія», — говорить заступник спікера київської міліції Ірина Левченко. Стали частіше викрадати і людей. «Минулого року були гучні, але поодинокі випадки. А зараз вони почастішали, ми фіксували випадки у Печерському та Шевченківському районах», — кажуть у міліції. Два тижні тому на Подолі затримали групу, яка викрадала киян прямо на вулиці, а потім вимагала гроші у родичів. На їх рахунку мінімум три випадки. А кілька днів тому, чоловіка викрали в одному з торгових центрів на Майдані.

Як не стати жертвою на Майдані

У міліції радять жителям нижніх поверхів встановити грати на вікна, а на дверях — якісні замки з «секретом».

Гроші та цінності слід зберігати в різних місцях.

Якщо помітили в під’їзді підозрілих людей, дзвонити на 102.

На вулиці прикраси краще сховати під одягом або зняти.

Якщо дівчата пізно повертаються додому, то краще попросити когось зустріти і провести.

При знятті грошей у банкоматі або в банку, дивіться, щоб за вами ніхто не стежив.

©  Новини України на Rivnist.In.Ua - незалежний погляд на новини в Україні та світі, зокрема: політика, суспільне життя, економіка, кримінал, події, спорт, культура.  2010-2022