В Україні зменшилася кількість охочих стати студентами

Подивитись всі дописи у розділі: Новини Освіти. Розміщено: 20.05.2014 в 15:53.
В Україні зменшилася кількість охочих стати студентами
На ЗНО цього року зареєструвалося на 25 тисяч осіб менше, ніж минулого

За даними Українського центру оцінювання якості освіти (УЦОЯО), цього року на зовнішнє незалежне тестування зареєструвалося 297 090 осіб. Це майже на 25 000 менше, ніж торік, — рік тому на тести зареєструвалося 322 133 охочих.

За словами директора УЦОЯО Ігоря Лікарчука, цьому є кілька пояснень.

«Одна з причин — демографічна криза, через якe кількість випускників шкіл з року в рік скорочується, — говорить Ігор Лікарчук. — Ще зменшення числа учасників ЗНО пояснюється тим, що для вступу до вузу можна подавати сертифікати минулих років, і немає необхідності здавати тести в поточному році. І багато учнів користується цим правом, подаючи до вузів старі сертифікати».

За словами директора УЦОЯО, також на зменшення кількості зареєстрованих вплинула і ситуація в Криму.

Нагадаємо, що всі кримські абітурієнти, які хочуть пройти тести, але не встигли перереєструватися на основну сесію, яка пройде з 3 по 27 червня, можуть скласти ЗНО на додатковій (4-11 липня). Перереєстрація на додаткову сесію триватиме до 15 червня. Також можна перереєструватися і на скорочену сесію (14-17 липня).

Крайній термін перереєстрації — 30 червня. Всі форми перереєстрації знаходяться на персональних сторінках абітурієнтів на сайті УЦОЯО.

Українських студентів збираються запитати про Януковича і втрати Криму. Включити новітні події історії у ГОС встиг поки тільки КНУ ім. Шевченко.

В українських вузах — нововведення: у червні на держіспитах з історії України випускники-історики будуть відповідати на питання про Крим і режим Януковича. Останній у списку з 75 питань на ГОС на історичному факультеті КНУ ім. Т. Шевченка звучить як «Авторитарний режим президента В. Януковича (2010-2014 рр.), «Революція честі», економічна і соціально-політична криза в Україні, російська інтервенція і окупація Криму». Внести нове питання на держіспит запропонували викладачі кафедри новітньої історії України. До речі, серед них значиться екс-спікер парламенту Володимир Литвин, але в університеті кажуть, що він не брав участі в обговоренні нововведення.

У червні здавати «оновлений ГОС» належить Ользі Ковальській. Вона розповідає: «У кожному квитку буде по 3 питання, і всі хочуть, щоб їм попався останній, 75-й, адже ми — очевидці авторитарного режиму Януковича і окупації Криму Росією».

Директор департаменту вищої освіти Міносвіти Юрій Коровайченко говорить, що про нові питання на ГОС для істориків ще не чув, але ініціативу підтримує і чекає пропозицій щодо внесення теми про революційні події в підручники. «Складання питань на ГОС — прерогатива вузу. Але це наша історія, і які б події не відбувалися, вони повинні бути оцінені. Поки пропозицій з оновлення підручників не надходило, але ми готові їх розглянути», — запевнив Коровайченко.

Президент Нацстудсоюзу Анатолій Ігнатович вважає, що цього року ініціативу КНУ інші вузи не переймуть. «Питання на держіспит затверджуються заздалегідь. Швидше за все, інші університети не встигнуть затвердити нове питання в списку і виправлять це наступного року», — вважає він. Нагадаємо, в квітні президент РФ Володимир Путін порадив включити приєднання Криму в шкільний підручник історії Росії.

©  Новини України на Rivnist.In.Ua - незалежний погляд на новини в Україні та світі, зокрема: політика, суспільне життя, економіка, кримінал, події, спорт, культура.  2010-2022