За що українські абітурієнти отримають бонуси

Подивитись всі дописи у розділі: Новини Освіти. Розміщено: 28.05.2014 в 12:38.
За що українські абітурієнти отримають бонуси
Цього року вступна кампанія стартує на 10 днів пізніше

Міносвіти нарешті опублікувало остаточні зміни до Умов прийому до ВНЗ. Головна новинка вступної кампанії-2014 — нові терміни. Так, цього року подача документів до ВНЗ стартує 11 липня (торік було 1 липня). Тим, хто вступає виключно за сертифікатами ЗНО, потрібно встигнути подати папери до вузу до 1 серпня (до 12:00). Для абітурієнтів, які вступають за співбесідою, здають вузівські іспити чи проходять творчі конкурси, подача документів закінчується 24 липня. Як і раніше, можна буде подати документи в п’ять вузів, вибравши по три спеціальності в кожному з них. У своїй заяві вступник повинен розставити їх в пріоритетному порядку — це вузи будуть враховувати при формуванні рейтингових списків.

Хвилі зарахування цього року теж пройдуть пізніше. Так, перший список рекомендованих до зарахування, вузи повинні опублікувати 2 серпня (до 12:00), і почнеться перша хвиля зарахування. У тих, кого рекомендували, є час до 4 серпня, щоб віднести оригінали до вузу. Друга хвиля пройде з 5 по 7 серпня. Третя — з 8 по 10 серпня. Остаточні списки бюджетників мають бути відомі не пізніше 15:00 11 серпня, а контрактників наберуть до 18 серпня.

Ще одна зміна — атестат буде «важити» максимум 60 балів (було 200). Кожен може самостійно вирахувати «вагу» свого атестата, помноживши його середній бал на 5 (так, якщо середній бал 9, то атестат буде «важити» 45 балів).

Цього року додаткові балли отримають не тільки призери всеукраїнського етапу олімпіад та конкурсу МАН, але і чемпіони та призери спортивних чемпіонатів України, які проходили протягом останніх двох років, і вступають на спеціальність «спорт». Всі ці абітурієнти, залежно від своїх досягнень, отримають по 30, 40 і 50 балів.

Заступник голови Харківської обладміністрації Юрій Георгіївський вже повідомив: випускники з Криму, Донецької, Луганської областей можуть скласти ЗНО в Харкові. Георгіївський додав, що у них вже зареєструвалося 37 випускників з Криму.

Вже в кінці цього тижня 11-класники попрощаються зі школою. Проте часу відпочити від навчання у них не буде.

Вже 3 червня колишні школярі знову сядуть за парти, щоб використовувати всі накопичені знання для успішного проходження зовнішнього незалежного оцінювання.

Крім харківських випускників, ЗНО в нашому регіоні будуть проходити і жителі Луганської та Донецької областей. Крім того, оцінювати свої знання в Харкові планують і абітурієнти з Криму.

Основна сесія ЗНО пройде з 3 по 27 червня, а додаткова — з 1 по 15 липня (в основному для жителів Луганської, Донецької областей та Криму).

Математика в фаворі

Як повідомив віце-губернатор харківської області Юрій Георгіївський, на ЗНО в області зареєструвалося 16736 учасників (з них у Харкові ЗНО проходитимуть 6286 осіб). Більшість школярів обрали математику, іноземну мову та історію України. Готуються в області зустрічати і випускників з Криму і з Донбасу. «На особливому контролі у нас — створення умов для здачі ЗНО випускників-кримчан, які залишили територію півострова і випускників з Донецької та Луганської областей», — зазначив Юрій Георгіївський, посилаючись при цьому на наказ МОН від 21.05.2014 № 628, згідно з яким випускники мають можливість перереєструватися на проходження ЗНО в Харківській області до 15 червня 2014 року.

«Такий варіант розглядається, проте остаточне рішення, які з областей братимуть абітурієнтів з Донецької та Луганської областей буде прийнято після 15 червня. Зараз хлопцям дали можливість перереєструватися. Ведеться моніторинг, де найбільше реєструються абітурієнти і пізніше буде прийнято рішення. Не виключено, що ЗНО вони буду проходити, як і належить, у своїх областях», — розповів директор регіонального центру оцінювання якості освіти Олександр Сидоренко. З Донецької та Луганської області у нас зареєструвалися 20 абітурієнтів, а також 37 випускників з Криму.

11-класниця Вероніка Титаренко зі Слов’янська вже вирішила писати ЗНО в Харкові. Каже, ризикувати і чекати ЗНО в Донецькій області просто немає сенсу.

Думки про снаряди, а не про атестати

«Ситуація в місті з кожним днем стає гіршою. Багатьох моїх однокласників в місті вже немає. Страшно дуже. І ніхто точно не каже, чи буде сесія в Донецькій області, нікому не хочеться втратити рік. Ми чекаємо свої атестати і все. Люди виїжджають всі як можна швидше. Всі думають про те, як би сьогодні вночі не потрапив снаряд в наш дім», — розповідає Вероніка.

Школярка каже, що вчитися в Харкові мріє більша половина її однокласників, вона буде пробувати сили в університеті Каразіна. «Мені б хотілося в університет ім. Каразіна або педуніверситет, а там як вийде. Як ми можемо повноцінно готуватися до ЗНО, коли постріли звучать щодня? Бали, на які ми розраховували, чи отримаємо …», — зітхає студентка.

Випускник з Дружківки Станіслав Сочинський також перереєструвався на ЗНО, але не в Харкові, а в Києві. «Багато-хто вибирає те місто, де є родичі і можливість зупинитися. Я планую вступати в київський ВНЗ, тому й ЗНО буду здавати там», — розповів Станіслав.

А ось його землячка Вікторія Квітко здавати ЗНО в іншій області не планує. «У більшості з нас просто немає вибору. Реально дуже складна ситуація з транспортом і потрібно шукати житло. Це чималі гроші, яких у нас просто немає», — каже Вікторія.

©  Новини України на Rivnist.In.Ua - незалежний погляд на новини в Україні та світі, зокрема: політика, суспільне життя, економіка, кримінал, події, спорт, культура.  2010-2022