Новий мер Кличко назвав першочергові завдання

Подивитись всі дописи у розділі: Новини Києва. Розміщено: 28.05.2014 в 12:49.
Новий мер Кличко назвав першочергові завдання
Серед завдань - звільнення мерії та кадрові перестановки

Через тиждень новообраний мер Віталій Кличко збирається приступити до своїх обов’язків. Але, схоже, що починати йому доведеться з того ж, з чого починав і голова КМДА Володимир Бондаренко, — намагатися домовитися з майданівцями про звільнення мерії, а також відновлювати будівлю. Вчора він приходив домовлятися.

Просить звільняти

Кличко з’явився на Майдані. «Ще не призначили, а він уже командує. Тепер чекаємо перевиборів до парламенту, які відбудуться, за моїми даними, в жовтні. Адже вийде, що даремно півроку стояли, якщо при владі залишаться ті ж люди. Але якщо буде команда нашого сотника, то за дві години зберемося і підемо», — говорить Анатолій з 1-ї барикади біля ЦУМу.

Через хвилину біля барикади з’являється Віталій Кличко. Посміхається перехожим і тисне руки, вони фотографують його. Біля намету на стільцях сидять п’ятеро чоловіків. Угледівши Кличко, кричать: «Віталій!» Той обертається. «Сила є, розуму не треба»? — Голосно вимовляє один. Віталій мовчки йде в мерію.

У колонній залі Кличко пропонує організувати круглий стіл і розставляє стільці по колу. Сам сідає в центрі. «Нам потрібно працювати, але ніде. Вибрали 120 депутатів, які мають представляти Київ. Звертаюся з проханням: поставитися з розумінням. Ніхто нікого не хоче звідси викидати. Є приміщення, в яких поки знаходиться Майдан, люди можуть жити. І пора розбирати барикади. Наприклад, біля ЦУМу, щоб люди могли нормально пересуватися», — каже Кличко. Активісти слухають мовчки, не перебивають.

«Все правильно. Зараз тут пияцтво, наркомани і б … во. Скоро кияни самі нас звідси виженуть», — каже чоловік з червоним обличчям і в камуфляжі з Афганської сотні. Пропонують створити громадську раду, яка контролюватиме київських чиновників, запитують про команду нового мера. У відповідях Віталій обережний, нічого не обіцяє. «Як тільки його призначать мером, я відразу ж звільню кабінет. Ми з ним плечем до плеча під час протистояння стояли», — включається в розмову хлопець у майці і шортах.

Після розмови Кличку пропонують заспівати гімн. «У нас є хлопець з дуже хорошим голосом — Соловейко», — загомоніли активісти. Соловейко затягує гучним голосом «Ще не вмерла… », інші встають, поклавши руку на серце. Ще хвилин п’ять все роблять групові фото на пам’ять. Бесіда, судячи із задоволеного обличчя Кличко, вдалася.

Кадри та плани

Учора новий мер назвав свого першого зама — Павла Рябікіна, який очолював його передвиборний штаб. «Він юрист, навчався в Європі, знає багато мов», — пояснює свій вибір Віталій. Павло Рябікін побував на багатьох посадах: був заступником міністра транспорту, кілька разів депутатом Верховної Ради, очолював миколаївський осередок УДАРу. Що стосується бізнесу, то його пов’язують з розважальним клубом на Жуковому острові і рестораном в центрі.

Про інших Кличко поки не говорить. Але, за чутками, в мерію можуть прийти працювати нардеп Валерій Карпунцов (займатися юридичними питаннями) і колишній керівник Фонду братів Кличків Ганна Старостенко — вона може зайнятися соціалкою.

Про свої перші кроки на посаді мера Віталій теж говорить обережно. У першу чергу збирається провести повний аудит, щоб зрозуміти, яке господарство йому дісталося. В оточенні Кличка кажуть, що новий мер збирається шукати гроші на закінчення робіт на Поштовій площі, а також домагатиметься 4,5 млрд грн на добудову моста на Троєщину.

Ремонт в мерії закінчать через два тижні

Вчора вранці активісти Майдану, які залишилися робити ремонт у мерії, розповіли про борги по зарплаті. «Після того як покликали пресу, нам виплатили, але не все. Замість 63 тис. одній з бригад віддали 12 тис. З шести працюючих тут бригад гроші дали тільки двом. А вранці прийшли п’ятеро представників Кличка і в ультимативній формі зажадали піти з будівлі. Ми вже робимо ремонт на 6-му поверсі, де живемо, і почали на 5-му, дуже переживаємо», — говорить активіст з Тернопільської сотні — Олег.

Ярослав Кучер, радник голови КМДА Володимира Бондаренка, каже, що з грошима розібралися і з будівельниками за роботу розрахувалися. «Це був скандал, який непорядні люди розкрутили перед виборами. Там були чисто технічні проблеми. Фінансують ремонт спонсори і Київрада. Ми цими питаннями не займаємося», — пояснив Ярослав. «Не закінчено ремонт на двох поверхах. Його можна закінчити максимум за два тижні. По-хорошому, там залишилося тільки пофарбувати стіни і навести порядок. Вже в КМДА заселяються Богдан Дубас, бібліотека, поліграфія. Є служби, які роботу і не припиняли».

©  Новини України на Rivnist.In.Ua - незалежний погляд на новини в Україні та світі, зокрема: політика, суспільне життя, економіка, кримінал, події, спорт, культура.  2010-2022