Чому не можна дарити годинник: погана прикмета, чи поганий подарунок?

Подивитись всі дописи у розділі: Суспільство. Розміщено: 29.05.2014 в 18:19.
Чому не можна дарити годинник: погана прикмета, чи поганий подарунок?
Чому не можна дарити годинник

Багато хто чув, що не можна дарувати годинники, але мало хто може сказати — чому. Насправді, у цієї прикмети кілька історій походження, але рішення у проблеми одне. Про нього ми ще поговоримо.

Звідки взялося це марновірство?

Є дві основні версії походження цієї прикмети. У західній традиції стрілки годинника прирівнюються до гострих предметів, а це означає, що годинник потрапляють в ту ж категорію небажаних подарунків, що і ножі, виделки, ножиці та інші колючо-ріжучі предмети.

Вважається, що такі подарунки притягують нечисту силу, яка в момент дарування прив’язується до одержувача. Згодом це призводить або до нещасть, або до важких сварок з дарувальником, аж до розриву відносин. Про гострі предмети ще кажуть, що ними можна «щастя розрізати» або «дружбу розрізати».

Друга поширена версія заборони дарувати годинники, прийшла до нас з Китаю. Здавна у китайців існує думка, що годинник — це запрошення на похорон. Так, прикмета дивна, але нам, європейцям, взагалі складно зрозуміти загадкову східну культуру.

Інтерпретацій китайської забобони теж декілька. Хтось вважає, що подарований годинник почне відраховувати час до розлуки, а як тільки вони зупиняться — ви з цією людиною розлучитеся назавжди. А деякі навіть запевняють, що годинник відраховує час до смерті одержувача і безпосередньо загрожують його життю. У Японії це може бути натяком на те, що ви свідомо бажаєте людині смерті. Загалом, моторошна прикмета.

У слов’ян є своя інтерпретація прикмети. Згідно з повір’ям, коли ви даруєте годинник, ви привносите в життя людини біль, пустоту, нещастя і розчарування. Деякі вважають, що подарувати годинник — значить віддавати частину свого життя. Часто говорять, що такий подарунок — до сварки коханих, а деякі і в наближення смерті одержувача вірять.

Чому не можна дарувати годинник коханій людині?

В народі ходить величезна кількість історій про те, як люди наважувалися підносити годинник коханим, і згодом це призводило до розставання. Розповідали навіть про пару, в якій дівчина підготувала такий подарунок своєму хлопцеві, з яким вони ніколи раніше не сварилися, і після цього у відносинах відразу почалися сварки. Але любов виявилася сильнішою: у годинника спочатку відвалилася одна зі стрілок, а потім він і зовсім зупинився. Хоча, хто знає, бути може, просто виріб був неякісним?

Кому ще не потрібно дарувати такий подарунок?

Вірите ви в прикмети чи ні, в будь-якому випадку, краще не підносити годинник дівчині. Не секрет, що жінки більш схильні до забобонів, тому такий подарунок може їх образити або просто зіпсувати настрій на кілька днів, змушуючи весь час думати про всі ці похмурі прикмети.

Крім того, не можна купувати годинник на день народження. Багато людей (якщо їм виповнюється більше чотирнадцяти років), схильні засмучуватися через дрібниці в цей день. Напевно у вас є знайомі, які виглядають пригніченими у свій день народження. Так от, серед тих, хто здається веселим, як мінімум половина насправді теж відчуває це неприємне почуття, що стрілки життя цокають.

І чим старша людина, тим більше ймовірність, що вона у свій день народження замислюється про старість і швидкоплинність життя. Не варто давати їй ще один привід згадати, що молодість вже не повернеш. До речі, саме з днем народження багато хто пов’язує марновірство про годинник, який відлічує недовгий вік одержувача. Не варто також купувати такий подарунок літнім або тяжко хворим людям.

Що робити, якщо вам подарували годинник?

Отже, ми розібралися в тому, чому не можна дарувати годинник. Ви тепер зайвий раз подумаєте, перш ніж піднести такий подарунок кому-небудь. Але що робити, якщо вам подарували годинник? По-перше, пам’ятайте, що не всі вірять у прикмети, а хтось і взагалі не знає, що годинник дарувати не можна. Можливо, людина і не чула ніколи про прикмету, так що не поспішайте її звинувачувати у всіх смертних гріхах.

Як ставитися до такого подарунка?

Пам’ятайте, що важливий не подарунок, важлива увага. Людина хотіла зробити вам приємно, шукала красивий і практичний подарунок, який ви не закинете на дальню полицю, щоб згадувати про нього раз у році. Багато дуже трепетно ставляться до ритуалу дарування. Навіть тінь сумніву на вашому обличчі може сильно засмутити людини. Приймайте будь-який подарунок з усмішкою і від усього серця подякуйте за нього.

По-друге, в прикметах, пов’язаних з подарунками, нічого не сказано про покупки. А це означає, що ви можете викупити подарунок. Ніхто не говорить, що ви повинні сплатити всю вартість, достатньо буде навіть десяти копійок.

Багатьом здається, що викуп тим краще, чим більше його розмір, і вони платять за подарунок досить великими грошовими купюрами. Так краще не робити. Хоча б тому, що всі ритуальні відкупи, згідно з повір’ями, краще працюють з монетами. Можете взяти кілька монет в жменю, не рахуючи, і просто віддати людині, коли приймаєте подарунок. Та й дивно виглядає великий відкуп за подарунок — сама суть дарування зводиться нанівець. Краще продемонструйте свою вдячність гостинністю і хорошим частуванням.

Кому можна подарувати годинник?

Насправді всі ці прикмети не мають жодних наукових підтверджень. Якщо людина забобонна, то подарунок з розряду «заборонених» може або зіпсувати їй настрій і посварити вас, або спровокувати ефект самонавіювання і біди з людиною все-таки почнуть відбуватися, хоча і не з вашої вини. А от якщо людина не вірить у прикмети, то щось погане після такого подарунка з ним навряд чи станеться.
Можете сміливо дарувати подарунки тим, хто, наприклад, колекціонує годинники. Ці люди напевно зрадіють подарунку. Про прикмети вони, швидше за все, знають, але давно вже зрозуміли, що подарований годинник не несе ніяких нещасть. Хіба що, деякі воліють на всякий випадок відкупитися.
Крім того, можна дарувати такий предмет чоловікові, другові, брату, батьку, начальнику. Напевно ви чули про офіцерські годинники, які прийнято дарувати військовим за особливі заслуги. Багато чоловіків з дитинства мріяли про них, але так і не отримали. Можна, звичайно, самому купити такий годинник, але це зовсім не те, що отримати в подарунок. А якщо ви ще й іменне гравіювання на предметі замовите, ціни такому подарунку не буде. Дуже часто відповідь на питання, чому не дарують годинник хлопцю, криється в тому, що подарунок вибирають дівчата, а сам молодий чоловік був би вельми радий отримати такий корисний презент.

Якщо ви все ж вирішили подарувати годинник, то вибрати варто не дешевий китайський виріб, а бажано відомого виробника. Купувати варто в магазині, або на спеціалізованому сайті або у магазині. Наприклад на сайті http://imperial-watches.com.ua/originalnye-chasy-jowissa/ продаються оригінальні годинники, які прослужать довгий час тій людині, якій ви їх плануєте подарувати.

Як би то не було, намагайтеся менше думати про погане, а якщо подарований годинник вас все-таки лякає, відкупиться від дарувальника кількома монетами. Якщо це не допомагає і ви не можете спокійно спати, думаючи про що нещастя, що чатують на вас позбудьтеся годинника. Не викидайте ні в якому разі, просто продайте їх кому-небудь.

До речі, можна продати за все той же символічний відкуп. Тільки пам’ятайте, що подарунок — це знак турботи, любові і прихильності, так що людині, яка подарувала його, буде дуже неприємно дізнатися, що вам подарунок припав настільки не до душі.

Інші статті по темі:

Обговорити статтю на форуміLoading...
©  Новини України на Rivnist.In.Ua - незалежний погляд на новини в Україні та світі, зокрема: політика, суспільне життя, економіка, кримінал, події, спорт, культура.  2010-2015