Барикаду на Грушевського залишать назавжди

Подивитись всі дописи у розділі: Новини Києва. Розміщено: 30.05.2014 в 13:35.
Барикаду на Грушевського залишать назавжди
В оточенні мера Кличко вже розробили план, яким буде центр міста

Вчора на Хрещатику стартував довгоочікуваний ремонт. Біля Київради почали відновлювати плитку, яку активісти Майдану розібрали ще під час бойових дій взимку. Бурхливо обговорюється і питання створення пам’ятників і меморіалів за мотивами революції. Правда, соратники нового мера вважають, що в цьому питанні без референдуму не обійтися.

Купили 8,5 кв. км плитки

Розібрану тротуарну плитку на Хрещатику не використовуватимуть повторно, як припускали активісти раніше. «Для відновлення покриття був закуплений новий матеріал, — розповів нам гендиректор «Київавтодору» Володимир Жуков. — Усього ми покладемо в центрі 8,5 кв. км плитки. Вже є перше фінансування з бюджету — на квадратний кілометр». За його словами, терміни ремонту залежать від того, як швидко активісти звільнять Майдан. «Поки працюємо на тих ділянках, де немає наметів», — говорить Жуков.

Референдум і сцена

У свою чергу, соратники Кличко вже обмірковують, як перетворити центр міста після того, як його звільнять активісти. «Зустрічі по питанням Майдану у нас проходять щодня, — розповів нам ударівець Олексій Давиденко. — На останньому засіданні вирішили, що дамо висловити свою думку кожному киянину — проведемо опитування і навіть, можливо, референдум з приводу того, як повинен змінитися Майдан. Гроші на реконструкцію будемо шукати у меценатів. Благо, в Києві достатньо людей, охочих допомогти місту і при цьому увійти в історію». Інший ударівець по секрету сказав, що пам’ятник Небесній сотні, ймовірно, буде встановлений на початку вул. Інститутської або недалеко від Жовтневого палацу.

Революційну сцену на Майдані облагородять і залишать для мітингів.

«Ще одна з ідей, яка точно втілиться в життя, — залишити у вигляді символічного пам’ятника якусь частину барикади на початку вулиці Грушевського, де були основні бої між мітингувальниками і силовиками. Але барикади будуть не на проїжджій частині, а на тротуарі.

Крім того, на Майдані залишиться сцена, правда, її приведуть в порядок, оновлять до інавгурації президента, а потім вона так і залишиться для того, щоб її можна було використовувати для мітингів і зборів», — розповіло джерело в УДАРі.

Ідеї: воїни і ангели

Тим часом не тільки архітектори, але і користувачі соцмереж щосили працюють над створенням концепції меморіалу Небесної сотні. Ескізів вже зібралося море. Хтось бачить майбутній пам’ятник зібраним з речей «Беркута» і з Вічним вогнем у вигляді шини, інші ж пропонують зобразити революціонера в касці, що зриває з себе кайдани. Оригінальною здалася й ідея молодого київського архітектора Аркадія Муса, який представив меморіал у вигляді ангела в бронежилеті, схиленого над полотном з картою України.

«Замість зброї тільки голка з ниткою, якою ангел зашиває нашу Батьківщину», — пояснив Аркадій. Організатори архітектурних конкурсів, присвячених Майдану (а їх вже зібралося чимало), кажуть, що вже в наступний вівторок зберуть всі ідеї воєдино.

«З приходом нової влади інтерес до конкурсу відновився. Ми знову активно обговорюємо ідеї та майбутні концепції», — розповів один з організаторів конкурсу «Місто Майдан», член НСАУ Костянтин Колесников.

©  Новини України на Rivnist.In.Ua - незалежний погляд на новини в Україні та світі, зокрема: політика, суспільне життя, економіка, кримінал, події, спорт, культура.  2010-2022