30 вражаючих фактів про освіту в Японії

Подивитись всі дописи у розділі: Новини Освіти. Розміщено: 30.05.2014 в 14:26.
30 вражаючих фактів про освіту в Японії
Японські школи та їх порядки істотно відрізняються від українських

1. У Японії діти ходять в початкову школу протягом 6 років, в середню школу протягом 3 років, в старші класи протягом 3 років, а також до університету протягом 4 років.

2. Дитячий садок в Японії є обов’язковим і зазвичай діти починають ходити туди у віці 3 років. Вже в дитячому саду діти опановують основи арифметики і вміють читати хирагану і катакану (японські складові абетки).

3. Для того, щоб вступити до школи, всі діти повинні здавати іспити. Ті, хто невдало здав вступні іспити в школу, можуть піти вчитися в підготовчу школу і спробувати вступити ще раз у наступному році.

4. Освіта в початковій і середній школі обов’язкова і безкоштовна. Навчання в старших класах та університетах завжди платне.

5. У початковій школі не задають домашні завдання. Зате в середній і старшій школі домашні завдання досить об’ємні, тому вважається, що японські старшокласники — дуже заняті люди.

6. Кожна школа має свою унікальну форму.

7. Відразу біля входу в школу є шафки для взуття.

8. Більшість шкіл мають строгі правила щодо кольору волосся. Тільки природний колір волосся є прийнятним для школярів.

9. У багатьох державних і приватних школах хлопчики повинні носити короткі стрижки.

10. Деякі правила для дівчаток не дозволяють: робити завивку, макіяж, фарбувати нігті або носити ювелірні вироби (за винятком годинника).

11. Школярі можуть носити шкарпетки тільки білого, чорного або темно-синього кольору. Якщо студент одягнув, наприклад, коричневі шкарпетки, що проти шкільних правил, то ці шкарпетки можуть бути конфісковані.

12. Типовий японський шкільний клас складається з 30-40 осіб.

13. Школярі зазвичай залишаються в одній класній кімнаті протягом усього року, а вчителі переміщаються з класу в клас.

14. Школярі повинні вивчити близько 2500 символів (букв), щоб мати можливість читати і писати по-японськи.

15. Японські діти повинні навчитися читати і писати трьома різними способами: правильні японські ієрогліфи, японську версію китайських ієрогліфів і латинським алфавітом.

16. Основними предметами в школах Японії є математика, японська мова, соціальні науки, ремесло, музика і фізкультура. Зараз у початкових школах почались викладання англійської мови.

17. Додатково школярі вивчають такі предмети, як здоровий спосіб життя, інформатику, музику, мистецтво, фізичне виховання і домоведення, а також вивчають традиційні мистецтва — каліграфію і хайку (вид вірша).

18. Школи використовують інформаційні технології для вдосконалення якості освіти. У всіх школах є інтернет.

19. У японських школах немає прибиральниць. Всі учні діляться на дрібні групи. Ці групи виконують різні види діяльності, наприклад, прибирання класу, двору, залів і т.д.

20. Клуб заходів є ще одним важливим фактором в школах. Більшість шкіл заохочують студентів взяти участь в одному з двох клубів, спортивному клубі (футбол, кендо, бейсбол, дзюдо, теніс, легка атлетика, плавання, волейбол, регбі) або клубі культури (каліграфія, математика, науки). Учасники клубів зустрічаються після уроків і проводять разом час.

21. Літній відпочинок триває близько 40 днів. Як правило, він проходить приблизно з 20 липня по 31 серпня. Зимові канікули тривають близько 10 днів і припадають на дати з 26 грудня по 6 січня. Весняні канікули теж тривають близько 10 днів і припадають на дати з 25 березня по 5 квітня.

22. Японський навчальний рік починається у квітні.

23. Школярам дають домашні завдання на літні та зимові канікули.

24. У Японії ходять до школи по суботах. Зазвичай навчальний день проходить з 8:30 до 15:00.

25. Школярам не дозволяється вносити до навчального закладу будь-які продукти, іноді навіть ліки, такі як цукерки від болю в горлі, тому що цукерки вважаються продуктом харчування.

26. У кожній школі є дієтолог, який стежить за здоровим харчуванням учнів і займається складанням меню.

27. Щоб перейти із середньої школи в старшу, потрібно скласти іспити. Також потрібно складати іспити в кінці кожного триместру і в середині першого і другого триместрів.

28. Студенти ВНЗ їздять на автомобілях. У Японії немає такого поняття, як шкільний автобус. Учні ходять пішки, їздять на велосипеді або на міському транспорті. У початкову школу учні ходять маленькими групами.

29. Чим кращі результати вступних іспитів до ВНЗ, тим легше отримати підтримку великої компанії, яка буде платити за освіту в коледжі. Потім студент йде на роботу в цю компанію, і з його зарплати віднімаються гроші за навчання.

30. В університеті студент сам вибирає дисципліни, які його цікавлять. У них немає курсових і дипломних робіт, але потрібно писати звіти на кілька сторінок.

©  Новини України на Rivnist.In.Ua - незалежний погляд на новини в Україні та світі, зокрема: політика, суспільне життя, економіка, кримінал, події, спорт, культура.  2010-2022