Іспанські пристрасті з нерухомості

Подивитись всі дописи у розділі: Новини нерухомості. Розміщено: 31.05.2014 в 21:02.
Іспанські пристрасті з нерухомості

Будинки в Іспанії доступні як ніколи: банки дають кредити на пільгових умовах, на ринку десятки варіантів до 100 тисяч євро

В Іспанії черговий квартирний бум — на сьогоднішній момент можна придбати апартаменти на березі моря за ціною до 100 тисяч євро і навіть менше! Справа в тому, що банки почали пропонувати своїм клієнтам дуже вигідні умови по іпотечних кредитах на покупку житла, яке перебуває у власності самого банку, крім того, будівельний бум в Іспанії так і не закінчувався, і нові будинки виростають як гриби до цієї пори.

Як з’ясувалося, в заставі у банків накопичилося величезна кількість об’єктів нерухомості, в тому числі вилучених у боржників під час економічної кризи. За оцінками компанії Moody’s Investors Service, вартість цієї нерухомості, відчуженої за невиплату іпотечних кредитів у боржників, становить приблизно 100 мільярдів євро. А зараз настав час для банків підчищати власні активи напередодні перевірок європейських регуляторів, утримувати всю це нерухоме «багатство» важко і недешево, тому банки саме зараз прагнуть позбутися цього баласту якнайскоріше і за цілком помірною ціною.

Як розповіла виданню The Wall Street Journal Джудіт Леон, програміст з Барселони, у банків сьогодні на балансі перебувають тисячі будинків, які банки зараз намагаються терміново продати. Так, Джудіт і її молодий чоловік вже давно мріяли придбати будинок, але були впевнені, що це для них просто занадто дорого. І тут банк Caixabank запропонував їм кредит на суму всієї стовідсоткової вартості будинку, яким володіє сам же Caixabank.

Сьогодні всі п’ять найбільших іспанських банків фінансують стовідсотково іпотечну історію позичальника, а об’єктом купівлі-продажу є будинок що належить банку. А от якщо в банку береться іпотечний кредит на будинок, яким володіє інша кредитна організація, то тут іпотеку можна взяти лише в 80 — відсотковому розмірі. До речі, заощадити можна ще й на мізерних відсотках — за цими кредитами вони складають всього лише від 0,24 до 3 % — все залежить від банку, розповідають пресі «таємні покупці» — співробітники консалтингових агентств. І незважаючи на всі ці супервигідні умови, обсяг видаваних іпотечних кредитів все одно знижується — так, минулого 2013 банки видали 197 641 кредит, а це на 28 % менше, ніж у 2012 році.

Не потрібно думати, що за такою «викидною» ціною в Іспанії можна купити лише не саме хороше житло. Якраз навпаки. Усі пропоновані варіанти — це нові апартаменти, бунгало, будинки максимум на другій лінії моря (це приблизно 1-2 км вглиб суші), вже готові або на фінальній стадії будівництва. І банки намагаються позбутися від них саме зараз, щоб окупити свої власні інвестиції, так як всі ці об’єкти протягом останніх 5-7 років стояли просто «замороженими» через економічну кризу.

Найбільш вигідні пропозиції можна знайти в курортній Малазі, в районі Бенальмадена, а також у Манільва і Касаресі — на узбережжі Коста-дель-Соль. Як коментують в компанії Cromstedt, в цьому регіоні можна знайти багато пропозицій житла вартістю всього лише 70-80 000 євро, будівництво якого було повністю оплачено банками.

До речі, є ще одна цікава тенденція: житлові об’єкти, площа яких понад 70 «квадратів», в середньому всього лише на 3 % дорожче «малогабаритного» житла. Саме з цієї причини потенційні покупці воліють купувати саме великі апартаменти і будинки, які через падіння ціни стали більш доступні.

Крім того, купувати нерухомість в Іспанії знову почали іноземці, причому українці тут зовсім не на останньому місці.

За статистикою, з 2011 по 2014 роки найбільше заявок на покупку нерухомості довелося на Іспанію — 20,6 % від загальної кількості заявок по всіх країнах (для порівняння, на Болгарію довелося тільки 9,5 % запитів). Тобто серед усіх країн Іспанія — беззаперечний лідер. Що стосується оренди, то перше місце за кількістю заявок теж дісталося Іспанії (майже 23 % від загального числа заявок на оренду з початку 2012 до кінця 2013 ).

Що стосується кредитів, то зараз вони в Іспанії не такі вигідні, як, наприклад, до кризи. В даний час реальніше все ж розраховувати кредити в розмірі не 100 %, а на 60 % суми вартості нерухомості. Ставки значно нижче, ніж в Україні — до 5-6% річних, зазначила Юлія Кожевнікова.

До речі, через кризу в багатьох іспанських поселеннях відчувається реальна нестача не тільки фінансів, а й жителів. І голови міст і селищ йдуть на нестандартні заходи для того, щоб залучити в свої міста жителів. Наприклад, влада селища Байаркаль, розташованого на півдні Іспанії, в провінції Альмерія, занепокоїлася зменшенням числа жителів: так, в поселенні залишилося всього 347 жителів, з яких тільки 14 — діти шкільного віку. Ця цифра недостатня для того, щоб мати в селищі школу. З цієї причини глава Байаркаля Хасінто Наварро заявив: «Ми подаруємо житло тим сім’ям, які приїдуть до нас не менше ніж з трьома дітьми шкільного віку».

Адміністрація селища вже має три відмінних будинки, які чекають своїх нових власників. Звичайно, поселення знаходиться досить далеко від цивілізації, на високогір’ї, в історичному регіоні Альпухарра. При цьому мер запевнив, що навіть комунальні витрати на будинок буде нести адміністрація селища — це плата за вивезення сміття і споживану воду, так що новому власнику будинку залишиться лише платити за електрику.

Так що Іспанія як була, так і залишається країною мрії, тільки вже з дешевим житлом.

Інші статті по темі:

Обговорити статтю на форуміLoading...
©  Новини України на Rivnist.In.Ua - незалежний погляд на новини в Україні та світі, зокрема: політика, суспільне життя, економіка, кримінал, події, спорт, культура.  2010-2015