Вчителі поділилися секретами успішної здачі ЗНО

Подивитись всі дописи у розділі: Новини Освіти. Розміщено: 02.06.2014 в 12:18.
Вчителі поділилися секретами успішної здачі ЗНО
Абітурієнти з «гарячих» областей можуть скласти тести в інших містах

Завтра, 3 червня, майже для 300 тис. абітурієнтів починається гаряча пора — вони проходять зовнішнє незалежне тестування. 3 червня випускники спробують свої сили у знаннях з іноземних мов.

Але в Луганській і Донецькій областях через бойові дії щорічна здача предметів для вступу до вузу — під загрозою зриву. Попередньо місцеві випускники складатимуть тести під час додаткової сесії — з 1 по 15 липня. Але якщо ситуація не нормалізується, то тести зовсім скасують — і абітурієнти з цих областей зможуть пройти ЗНО в будь-якій області.

«Ми відкриємо пункти для здачі ЗНО, якщо міліція або військові зможуть забезпечити доставку туди зошитів із завданнями та безпеку дітей. Під силу їм це чи ні, дізнаємося не раніше двадцятих чисел червня, — говорить директор Українського центру оцінювання якості освіти Ігор Лікарчук. — Діти з тих областей, як і з Криму, можуть зайти на свою персональну сторінку на нашому сайті і вказати місто, в якому вони хотіли б пройти ЗНО. Усього в Луганській і Донецькій областях близько 335 тис. абітурієнтів, з них вже 738 перереєструвалися, щоб здавати тести в інших областях. Це треба встигнути зробити до 15 червня, а самі тести вони будуть писати під час додаткової сесії, тобто у них ще є час підготуватися. Думаю, це справедливо, адже останнім часом в їхніх містах було неспокійно».

Допомогти дітям з гарячих регіонів взялися волонтери — координатори групи «Схід SOS», які підшукують безкоштовне житло в іншому регіоні.

Цього року всі пункти здачі ЗНО будуть оснащені металошукачами, крім того, продовжать наступну практику, коли тест переривали на кілька хвилин, щоб перевірити, чи не використовують абітурієнти гаджети або шпаргалки. Так було минулого року, але вибірково, в цьому — на всіх пунктах.

Як скласти тести з мов, математики та історії

Київські вчителі поділилися секретами успішного складання ЗНО. Так, щоб добре здати англійську, напередодні повторіть лексику, яка виноситься на ЗНО, фразові дієслова і три форми дієслів. А вже на самому тесті, якщо не знаєте, як перекласти слово або вираз, зверніть увагу на його синоніми — ті слова, які вам відомі. З їх допомогою можна встановити значення невідомого слова.

На тесті з української уважно читайте завдання. Нерідко там прихована підказка. Так, якщо вам по цитаті потрібно визначити твір або автора, то звертайте увагу на побутові деталі, дати, стиль. А на творі, якщо не знаєте, про що писати, випишіть ключові слова по темі — так з’являться ідеї.

На математиці починайте роботу з легких для вас завдань. Якщо не знаєте, як вирішити завдання, або підставте варіанти відповіді в його умову, або вирішить в ньому те, що знаєте. Нерідко проміжна відповідь підказує, який з варіантів відповідей вірний.

Справитися з історією допоможе хронологічна пряма. Розставляйте на ній по порядку згадані в завданні події. Так ви швидше зрозумієте, до якого періоду вони відносяться, згадайте найближчі події, історичний контекст. Це наштовхне на правильну відповідь.

©  Новини України на Rivnist.In.Ua - незалежний погляд на новини в Україні та світі, зокрема: політика, суспільне життя, економіка, кримінал, події, спорт, культура.  2010-2022