Вузам урізали бюджетні місця

Подивитись всі дописи у розділі: Новини Освіти. Розміщено: 12.06.2014 в 13:44.
Вузам урізали бюджетні місця
Айтішники, технарі та інженери отримали більше держзамовлень ніж гуманітарії

Стала відома кількість бюджетних місць, на які зможуть претендувати абітурієнти цього року — відповідну постанову затвердив Кабінет Міністрів України.

Так, цього року для молодших спеціалістів виділили 59400 бюджетних місць (рік тому було 76 600), для бакалаврів — 98700 (123 000), а для спеціалістів та магістрів — відповідно по 55 500 (63 885) і 33 000 (41 000) місць.

В Україні на вибір вузів вплинули бойові дії.

Як пояснив нам заступник директора департаменту вищої освіти МОН Микола Фоменко, одна з причин «урізання» держзамовлення — менша кількість абітурієнтів (у минулому році їх було 322 тис. осіб, в цьому — 297 тис.).

«Держзамовлення формувалося з урахуванням кримських університетів, — говорить Фоменко. — Проте в ході вступної кампанії ми будемо моніторити ситуацію в режимі онлайн через Єдину електронну базу з питань освіти. І якщо в Криму будуть проблеми з виконанням держзамовлення, то не виключено, що будемо віддавати ці місця іншим вузам на материку, — розповів заступник директора департаменту вищої освіти МОН Микола Фоменко. — Якщо говорити про структуру держзамовлення, то ми продовжуємо скорочувати кількість бюджетних місць для економістів, юристів, менеджерів, гуманітаріїв (наприклад, психологів, філологів). При цьому виділили більше місць для айтішників, технарів і інженерів».

За словами Фоменка, до кінця червня держзамовлення буде розподілене по вузам, і у абітурієнтів буде близько 10 днів перед вступною кампанією, щоб зорієнтуватися і оцінити свої шанси на вступ.

В Україні на вибір вузів вплинули бойові дії. Кажуть, що тести ЗНО ускладнили до університетського рівня.

3 травня в Україні стартувало зовнішнє незалежне тестування. Випускники здавали іноземну мову — англійську, німецьку, французьку та іспанську. Цього року тести напишуть 297 тисяч 200 осіб, у 2013-му було понад 300 тисяч.

Поки школярі відповідали на запитання, батьки обговорювали, в які ВНЗ віддати вчитися дітей. Багато зійшлися на тому, що не відпустять своє чадо на південний схід. «Ще рік тому розглядали як варіант Академію МВС, але у зв’язку з ситуацією в країні відмовилися від цієї ідеї. Ще на війну відішлють… Тож вирішили: син піде вчитися на IT-шника», — каже Олена. «А ми хотіли в Харківську юридичну академію, там дуже високий рівень викладання. Але теж передумали — заворушення можуть докотитися до Харкова, а тому дочку з Києва не відпущу», — говорить Наталія з Києва.

На вирішення всіх завдань з іноземної мови абітурієнтам виділили дві години, але деякі впоралися із завданнями за півтори. «Питання були дуже складними, на рівні 1-2 курсів університету. Мені особливо важко твір дався. Треба було написати 100 слів про книги, які я люблю читати, — каже Тетяна Михайлова. — Я вчилася у звичайній школі, без поглибленого вивчення іноземних мов. А тести повинні були бути розраховані на звичайних школярів». Іншим завдання видалися легкими. «Все під силу. У мене з англійською все добре, їздила до тітки в Лондон, де і підтягувала мову», — каже Владислава Коровай.

До речі, багато школярів цього року відмовилися від допомоги репетиторів. Але знайшли нові способи підтягнути свій рівень знань — дивилися фільми без перекладу.

Вже стали відомі дати додаткової сесії зовнішнього незалежного тестування. За інформацією Українського центру оцінювання якості освіти, вона пройде з 1 по 15 липня.

Водночас, основної сесії ЗНО у Донецькій і Луганській областях не буде. На Донбасі ЗНО пройде пізніше через загрозу безпеці. У абітурієнтів зі східних областей була можливість перереєструватися на додаткову сесію: це в тому випадку, якщо вони захочуть складати тести в іншому регіоні України.

©  Новини України на Rivnist.In.Ua - незалежний погляд на новини в Україні та світі, зокрема: політика, суспільне життя, економіка, кримінал, події, спорт, культура.  2010-2022