Сотники Майдану відкрили свій бізнес

Подивитись всі дописи у розділі: Новини Києва. Розміщено: 13.06.2014 в 12:52.
Сотники Майдану відкрили свій бізнес
Вони відкрили свій бізнес і їздять на елітних авто. Як розповіли активісти, одна урна для пожертвувань приносила понад 80 тисяч гривень на день

Через кілька місяців революційних подій, активісти Майдану почали охоче розповідати про розбагатілих соратників. Запевняють, що багато з сотників сколотили статки на трагічних подіях — ніким не контрольованих ящиках для пожертвувань, дорогій апаратурі з мерії і цінностях з Межигір’я. Київські чиновники зізнаються, що теж знають про такі випадки. Адже з будівлі мерії пропадала техніка, яка оцінюється в сотні тисяч. А спливала вона в різні регіони України.

Бізнес і авто

«Був тут один активіст в КМДА, який зі своєї Івано-Франківської області на Майдан приїхав звичайним рейсовим автобусом. У перші дні революції він спав з усіма на підлозі в колонній залі мерії. А зараз у нього два автомобілі і будинок під Києвом. Ви думаєте це одиничний випадок? Ні! Ось, наприклад, зайняв кабінет в мерії один глава громадської організації. Так він останній раз на сірому «мерседесі-кубику» приїздив… », — ділиться з нами історіями таємничого збагачення своїх побратимів активіст Майдану Андрій. Інший активіст Сергій розповідає схожу історію про сотника з намету навпроти КМДА. «Він тепер приїжджає на Майдан на двох різних джипах, — ділиться Сергій. — Створив свою сотню, повністю одягнув хлопців і купив їм зброю. Кажуть, що автомобілі він експропріював у когось із соратників Януковича». «Так-так, а вже після трагічних подій деякі сотники почали заробляти на кришуванні кіосків з шаурмою біля Бессарабського ринку. Хтось взагалі працює на замовлення бізнесменів в якості рейдерів. За таку роботу замовник дає по тисячі баксів кожному бійцеві», — перебиває Сергія його побратим.

Хлопці впевнені, що розбагатіли за час Майдану саме ті, хто брав на себе охорону будівель: «Наприклад, до 18 лютого мерію охороняла сотня УПА. Так їх сотник зараз дуже багатий і створив свою приватну фірму».

Голова КМДА Володимир Бондаренко, який написав недавно заяву про звільнення, не сумнівається в тому, що активісти, які грабували мерію, могли сколотити на цьому цілий статок. «Пропали найдорожчі речі, такі, як високошвидкісна розмножувальна техніка вартістю в сотні тисяч, дорогі меблі… Дехто дуже добре погрів на цьому руки, — говорить Бондаренко. — Викрадені з мерії предмети і комп’ютери знаходять у різних регіонах, навіть у Львові. Вони всі були інвентаризовані, так і з’ясовувалося, що вони з КМДА».

Збирали 86 тис. грн в день

Окрема історія з ящиками для пожертвувань. Відомо, що під час революції люди приносили гроші на Майдан пачками, але як з’ясувалося зараз — «жирний улов» у активістів був після розстрілів 20 лютого. «На моїх очах люди приносили і кидали в ящики усі свої заощадження, навіть по 10 тис. грн. Одна бабуся, яка не мала ніякого відношення до Майдану, за два дні заробила 86 тисяч», — розповідають нам активісти. Біля кожного ящика тоді стояли активісти-охоронці, які все зібране віддавали сотникові й отримували за це невелику винагороду. «На Майдані ніхто не голодував. Тому основна маса людей не сильно цікавилася, куди йдуть ці суми. А хтось на цьому заробляв. Вже всі сотники їздять на дорогих машинах і поміняли місце проживання. Звідки у них з’явилися такі величезні гроші?»- Обурюється активіст Євген.

Координатор угруповання «Білий молот» Антон Бондаренко каже, що непорозуміння з пожертвами були весь час. «Не тільки в ящики, а і на рахунки перераховувалися величезні гроші. Їх нікому не давали, пояснюючи тим, що всі кошти йдуть на амуніцію. Але нічого не купувалося, це стало ясно 18 лютого, коли беззбройні активісти протистояли натиску «Беркута». Це питання дуже часто піднімалося на загальних нарадах. Куди пішли ці гроші сказати не можу, нікому в кишені не заглядав», — каже Антон. Чиновники з КМДА обурюються, що збір коштів на революцію в якийсь момент став неконтрольованим і триває до цих пір. «Дійшли до того, що у власників припаркованих на Хрещатику автомобілів якісь люди просять по 5 гривень. Мовляв, тут бензин зливають, а ми покараулимо», — розповів нам один з чиновників КМДА.

Людям погрожують, щоб потім продати їх житло

Наживаються зараз і на біженцях. На Майдані пліткують про якусь активістку-шахрайку по імені Гаяде, яка вивуджує у біженців з Криму та Донбасу їхні персональні дані, а потім «віджимає» їх нерухомість. Прикривається вона ім’ям організації «Крим SOS». «За Гаяде тягнеться цілий ланцюжок протизаконних дій. Спочатку вона незаконно селила кримські родини в «Межигір’ї» і будинку Пшонки. Їх звідти виселили вже через два дні. Потім вона змушувала людей ходити з боксами по Майдану і збирати гроші нібито на допомогу кримчанам. Але до тих гроші так і не дійшли. Всім, хто запитає, Гаяде представляється активісткою «Крим SОS», проте ми не раз заявляли, що вона до нас ніякого відношення не має», — розповіла нам координатор організації Таміла. У санаторіях, де проживають біженці, цю Гаяде називають мало не терористкою. «Гаяде приїжджала одна, вимагала видати їй списки з кримськими адресами. Їй потрібно було все — район, місто, квартира і навіть код парадного. Обіцяла привезти кримчанам їх особисті речі. Якось вона приїхала пізно вночі. Слідом за нею з машини вийшов бритоголовий молодик з пістолетом в руках. Розмахуючи зброєю, він наказав винести йому флешку зі списками всіх біженців», — розповів нам директор профілакторію «Супутник-1» Владислав Слуцький. З тими ж «проханнями» дама приходила в санаторії «Пуща-Водиця» та «Київпастранс».

До слова, працівник «Пуща Водиця SOS» Іван розповів, що проти Гаяде відкриті вісім кримінальних справ. «Представники нашої організації особисто їздили до зама Авакова. З’ясувалося, що Гаяде — колишня працівниця Госпсуду Криму. В її колах є ріелтори. Вона вимагає не тільки дані про житло, а й документи на бізнес і землю в Криму. Моя думка: Гаяде збирається посприяти націоналізації майна біженців в Криму. Можливо, квартири виставлять на продаж», — розповів Іван.

©  Новини України на Rivnist.In.Ua - незалежний погляд на новини в Україні та світі, зокрема: політика, суспільне життя, економіка, кримінал, події, спорт, культура.  2010-2022