Євросоюз засудив розгром під російським посольством у Києві

Подивитись всі дописи у розділі: Новини Києва. Розміщено: 15.06.2014 в 16:04.
Євросоюз засудив розгром під російським посольством у Києві
Євродепутати закликають забезпечити безпеку дипмісій

Євросоюз засудив напад на російське посольство в Києві.

Представник глави дипломатії ЄС Майя Косьянчич закликала українську владу забезпечити безпеку диппредставництва, повідомляє «Інтерфакс».

«Ми засуджуємо напад на російське посольство в Києві. Ми закликаємо українську владу забезпечити необхідні заходи безпеки відповідно до їх зобов’язань за Віденською конвенцією», — заявила Косьянчич.

Відзначимо, що вчора, 14 червня, з подібною заявою виступив офіційний Вашингтон.

США засуджують напад на посольство РФ у Києві і закликають українську владу виконувати свої зобов’язання по Віденській конвенції і забезпечувати необхідні заходи безпеки», — повідомила представник держдепу Джен Псакі.

Однак у Радбезі ООН заблокували резолюцію, яка засуджує напад на російське посольство. Питання було в терміновому порядку внесено на порядок представником РФ при ООН Віталієм Чуркіним.

У прес-службі МЗС України повідомили, що невдоволення протестувальників, які вийшли під стіни диппредставництва, використовували для спроб провокаційних дій.

«За інформацією правоохоронних органів, деякі з провокаторів були затримані. Уряд України вживає всіх заходів, щоб акція протесту проходила мирно, а безпека дипломатичного представництва була відновлена. Загальна стабілізація ситуації залежить від готовності російської сторони припинити підтримку терористів і сприяти реалізації мирного врегулювання в окремих районах сходу країни», — йдеться в повідомленні дипвідомства.

Передісторія

У суботу, 14 червня, активісти зібралися біля стін посольства РФ у столиці. Вони перевернули авто з дипномерами і розписали деякі з них. Потім вони закидали будівлю фарбою і вибили вікна.

Олег Однороженко з Соціал-Національної Асамблеї (СНА), яка є частиною «Правого сектора», заявив, що організаторами того, що відбувається під стінами посольства є представники асамблеї.

Радикали з СНА також зробили спробу підпалити перевернуті авто, але до будівлі прибули кілька спецавто МНС.

Потім в будівлю диппредставництва полетів коктейль Молотова. Будівля, яка частково обшита пластиком, почала горіти.

До протестувальників прибув глава МЗС Андрій Дещиця. Він підтримав активістів, і заспівав з ними кричалку українських фанатів «Путін — ла-ла-ла». Пізніше дипломат пояснив свій вчинок тим, що в той момент важливо було «утримати людей».

Раніше повідомляли, що активісти почали розбирати бруківку біля посольства Росії, крім того, люди принесли до будівлі шини і не виключали того, що підпалять їх. Також активісти зірвали російський триколор з флагштока, розташованого у дворі дипломатичної установи.

Російський політолог Сергій Марков дав оцінку заворушенням біля будівлі посольства Росії в Києві.

«Це чистої води провокація, — вважає російський політолог Сергій Марков. — Напад на посольство явно заохочувалося київською владою, яка ніяк не реагувала на нього до глибокої ночі. Це чітко вивірена провокація з дозованим застосуванням насильства, коли посольство не спалюють, а піддають атаці рівно до тієї міри, коли воно може викликати серйозні міжнародні наслідки. Тобто Росію провокували не на запровадження військ, а на те, щоб вона проковтнула образу».

А в цей час У Держдумі в грубій формі рекомендували Порошенко звільнити Дещицю за пісню «Путін — ла-ла-ла».

Політолог вважає, що необхідно вивести посольство з Києва, «заявити про невизнання виборів і припинити гру в переговори, яка створює ілюзію легітимності київської влади».

«Потрібно, нарешті, привселюдно визнати, що конфлікт в Україні — це гібридна війна, оголошена Штатами Росії. Ніякого незалежного уряду України не існує, є маріонетки Держдепу, що грають свою роль в плані війни США проти Росії, — упевнений Марков. — А тому нам є сенс вести переговори з США. Порошенко ж, якщо хоче брати участь у переговорах, хай веде їх з Пушиліним, це буде корисніше для України. Хоча зрозуміло, що йому ніхто це зробити не дасть».

©  Новини України на Rivnist.In.Ua - незалежний погляд на новини в Україні та світі, зокрема: політика, суспільне життя, економіка, кримінал, події, спорт, культура.  2010-2022