Як народними засобами побороти фітофтороз на помідорах

Подивитись всі дописи у розділі: Поради городникам і садівникам. Розміщено: 16.06.2014 в 17:50.
Як народними засобами побороти фітофтороз на помідорах

У літній сезон у всіх дачників додається багато клопоту. Крім колишніх турбот, пов’язаних з прополками грядок, поливами і підгодівлями рослин на перше місце виступає питання про захист підростаючих культур від численних шкідників і хвороб.

Влітку нам ніяк не уникнути зміни погоди. Але часті перепади температури, які супроводжуються різкими похолоданнями, і рясні дощі несприятливо позначаються на якості майбутнього врожаю. Рослини починають хворіти, і в результаті ми отримуємо не зовсім те, чого очікуємо.

Найпоширенішим захворюванням, від якого страждають помідори, є фітофтороз. Попередити його, звичайно, набагато простіше, ніж боротися з ним, але все ж і це не дуже важко. Тим більше, що в наш час існує безліч препаратів, які можна застосовувати як для профілактики культур, так і для їх лікування. Але крім розрекламованих засобів багато дачників виходять на боротьбу з фітофторою, використовуючи народні засоби. Дозвольте познайомити вас з деякими ефективними прийомами боротьби за таким грізним ворогам наших помідорів як фітофтороз.

1. Настій з кропиви проти фітофторозу

Подрібніть 1,5 кг свіжих стебел і листя кропиви, залийте все 10 л води, перемішайте і залиште настоюватися. Після витримки в 2-3 доби отриманим розчином обробіть рослини і грунт під ними.

2. Настій з часнику проти фітофторозу

200 г часнику пропустіть через м’ясорубку. Отриману масу залийте 10 л води і залиште на 2-3 дні. Після закінчення зазначеного часу розчиніть в даному розчині 30 г мила, процідіть його і обприскати їм рослини.

3. Сироватка і молоко проти фітофторозу

Дані молочні продукти за своєю суттю дуже багаті біологічно активними речовинами і корисними мікроелементами. Але крім цього молоко і сироватка містять певні бактерії, які здатні нейтралізувати збудника фітофтори. Для приготування розчину візьміть 2 л одного із зазначеного продукту і розведіть його в 10 л води. Добре перемішайте компоненти і отриманим засобом обприскати рослини.

4. Марганцівка проти фітофторозу

Розчиніть невелику кількість зазначеної речовини у воді, щоб остання придбала блідо-рожевий відтінок, і обприскайте отриманим засобом рослини. До речі, подібну обробку можна проводити 3-5 разів за літо. Розчин марганцівки є не тільки чудовим профілактичним засобом, що захищає рослини від різних захворювань, але і служить гарним позакореневим підживленням.

5. Настій з деревної золи проти фітофторозу

300 г золи розчиніть в 10 л води, додайте 30 г господарського мила і проведіть обробку рослин. Оскільки до складу золи входять мікроелементи, необхідні для забезпечення нормальної життєдіяльності рослин, що роблять негативний вплив на збудників багатьох інфекцій, то по праву даний засіб можна вважати ідеальним помічником кожного городника.

6. Розчин хвойного концентрату

1 ст.л. порошку хвойного концентрату всипте у відро з 10 л води, перемішайте і отриманим розчином обприскати томати. Найкраще подібну обробку проводити в кінці липня.

Інші статті по темі:

Обговорити статтю на форуміLoading...
©  Новини України на Rivnist.In.Ua - незалежний погляд на новини в Україні та світі, зокрема: політика, суспільне життя, економіка, кримінал, події, спорт, культура.  2010-2015