«На Олімпіаду в Україні замахнулися занадто рано»
Подивитись всі дописи у розділі: Спорт. Розміщено: 01.07.2014 в 10:34.Ідея проведення в Україні зимових Олімпійських ігор 2022 року з самої своєї появи на світ викликала неоднозначну реакцію. Одні говорили, що зводити практично з нуля всю інфраструктуру — заняття дуже дороге (тільки офіційно озвучувалися витрати в $ 10 млрд.), та й з урахуванням наших скромних успіхів у зимових видах досить безглузде. Інші ж говорили, що Олімпіада допоможе побудувати об’єкти для вітчизняних спортсменів, які переважно тренуються за кордоном, посприяє розвитку дитячих спортивних секцій, а в майбутньому приверне туристів на зимові курорти Карпат.
У зв’язку з останніми політичними подіями в Україні, спорт відійшов на другий план, але незадовго до першого відбору кандидатів на Ігри-2022, наші чиновники прийняли рішення вийти з гри. Після бесід президента НОК України Сергія Бубки з прем’єр-міністром України Арсенієм Яценюком і президентом МОК Томасом Бахом сторони погодилися, що Львів припиняє боротьбу за Олімпіаду 2022 року і направить зусилля на участь у виборах на 2026.
«На даний момент це рішення виглядає розумним — з оглядкою на політичну та економічну ситуацію в країні, — сказав віце-президент НОК України, президент Федерації біатлону Володимир Бринзак. — Вважаю, що треба йти крок за кроком: зводити об’єкти, проводити міжнародні змагання, вчити волонтерів і суддів, а потім замахуватися на Олімпіаду. Зараз, наприклад, наші біатлоністи входять до п’ятірки найсильніших в світі, а свого ліцензованого комплексу не мають».
Хто залишився?
Заявки на проведення Олімпіади-2022 до 14 листопада 2013 подали шість міст. Однак шведський Стокгольм зняв свою кандидатуру рішенням міської мерії в січні, а польський Краків — після референдуму в травні. 30 червня до відмовників приєднався Львів, після чого відбірковий раунд, який був запланований на липень цього року, втратив свій сенс. Адже з шести претендентів повинні були вибрати 3-5 гідних. Тепер же в гонці залишилися троє: норвезький Осло, китайський Пекін і казахстанський Алмати. Виберуть столицю Ігор на спеціальній сесії МОК 31 липня 2015.


