Варення з агрусу, як зварити смачне агрусове варення

Подивитись всі дописи у розділі: Варення. Розміщено: 04.07.2014 в 20:17.
Варення з агрусу, як зварити смачне агрусове варення
Варення з агрусу

Варення з агрусу стоїть дещо відокремлено в загальному ряді домашніх варень, особливо на столах у громадян великих міст він досить рідкісний гість, їм дуже приємно дивувати гостей, вони ставляться до нього як до чогось дуже екзотичного. Але в давні часи варення з агрусу було завсідником зимових чаювань в наших будинках.

Про користь самих плодів, буквально ходять легенди, геронтологи стверджують, що активне вживання агрусу значно продовжує життя і омолоджує організм. Великий вміст в плодах агрусу вітаміну С, Р — активних речовин, заліза, каротину, міститься навіть такий рідкісний вітамін В9, кількість якого в плодах збільшується в міру наростання їх стиглості.

У всіх пропонованих способах варення, зберігається максимальна кількість вітамінів, часто варення з агрусу варять з додаванням інших ягід, але ми пропонуємо способи варіння варення виключно з агрусу.

Цікавою особливістю варення з агрусу є те, що воно надзвичайно різноманітно за зовнішнім виглядом, залежно як від способів приготування варення, так і від сортів плодів, а також від ступеня їх стиглості. Але треба зауважити, що приготування варення, досить витратний, за часом, захід, який, звичайно ж, вартий того, просто необхідно скорегувати свої плани.

1-ий спосіб варення з агрусу

Для приготування варення знадобиться: агрус — 1000г, цукор — 1500г.

Залежно від того якого кольору ви віддаєте перевагу варенню, можна вибрати зелені сорти, або яскраво забарвлені жовті чи помаранчеві, а також сорти з темною м’якоттю.

З будь-якого перерахованого сорту агрусу вийде прекрасне варення, приготоване за нашим рецептом. Агрус промиваємо, очищаємо його від плодоніжок і верхніх засохлих суцвіть, відкидаємо на друшляк, щоб повністю стекла вода, тепер слід надколоти кожну ягоду, щоб уникнути розтріскування шкірки при варінні варення.

Після цих трудомістких процедур, скроплюємо ягоди горілкою і ставимо, спочатку в морозильну камеру на 20 хвилин, а потім, просто в холодильник на ніч. Наступного дня варимо сироп з цукру і двох склянок води, до повного просвітлення, потім викладаємо в нього агрус, варення не помішує, а струшуємо, для перемішування, доводимо суміш до кипіння, при перших же появах киплячих бульбашок, вимикаємо вогонь.

Залишаємо масу остигати, після повного охолодження, зливаємо сироп через друшляк і доводимо його до кипіння, потім знову викладаємо в киплячий сироп плоди агрусу. Таких процедур, для високої якості варення, необхідно зробити 2-4 рази, востаннє варимо варення до готовності, приблизно півгодини.

У готове варення можна додати, при бажанні, ваніль, якщо кількість варення дозволяє, то заготовляємо його про запас, для чого кипляче варення розкладаємо по стерильним банкам, закриваємо стерильними кришками.

Для стерилізації банок необхідно купити спеціальну металеву кришку з отвором в центрі, її кладемо на будь-яку каструлю до половини наповнену водою, доводимо воду до кипіння і ставимо зверху банку на кілька секунд.

Готовність прогрітої паром банки визначається дотиком до її дна, якщо рука не може витримати, то банка вже простерилізована і її можна наповнювати варенням.

У той момент, коли ви знімаєте банку для її наповнення варенням, в киплячу воду кладемо металеву кришку з лакованим внутрішнім покриттям, щоб вона також простерилізувати, їй для цього достатньо однієї двох секунд. Поки ви наповнюєте банку киплячим варенням доверху, закінчиться стерилізація кришки, її ми виймаємо пінцетом або вилкою, кладемо на наповнену банку і негайно закупорюємо за допомогою спеціальної машинки для домашніх заготовок.

2-ий спосіб варення з агрусу

Для приготування варення необхідно: агрус — 1000г, цукор — 1500г, мигдаль-200г.

Агрус великого розміру, бажано зелених сортів, промиваємо, очищаємо від плодоніжки і верхнього суцвіття, потім зверху робимо невеликий зріз.

Далі, за допомогою металевої лопатки для очищення шкіри обличчя, з невеликим круглим наконечником, напевно така є у кожної жінки, виймаємо з кожної ягоди насіння разом з частиною м’якоті, одночасно наколюючи шкірку. Закінчивши підготовку всіх ягід агрусу, вставляємо в кожну з них по горішку мигдалю, і, складаємо все в окремий посуд.

Всі ягоди кропимо горілкою і ставимо в холодильник на ніч. Потім варимо варення з агрусу згідно з попереднім рецептом.

3-ий спосіб варення з агрусу

Для приготування варення необхідно: агрус — 1000г, цукор — 1000г.

Для приготування варення цим способом, необхідний дуже стиглий агрус будь-якого сорту, його ми промиваємо, плодоніжки і суцвіття не прибираємо, все перекручуємо на м’ясорубці або за допомогою блендера.

Нехай вас не бентежить факт залишення плодоніжок і суцвіть, є навіть така думка, що в них містяться цілком певні корисні речовини і, нарешті, в даному рецепті приготування вони нам зовсім не завадять. Всю отриману масу засипаємо цукром і, підставивши під ємність, в якій будемо варити варення, розсікач вогню, ставимо його варитися при постійному помішуванні довгою дерев’яною лопаткою або ложкою.

Доводимо суміш до кипіння і зменшуємо, злегка, вогонь так, щоб було легке кипіння, не відходимо від варення ні на хвилину, «шкребу» ложкою по дну і помішує. Питання про зняття пінки, кожен вирішує сам, наприкінці варіння, якщо вона не зникла, то можна зняти зайву кількість. Варимо агрусове варення в один прийом до готовності, яку визначаємо по крапельці варення, вона не повинна розтікатися на поверхні.

Після того як наше желеподібне варення готове, розкладаємо його по стерильним банкам і закупорюємо, кладемо їх на що-небудь зберігає тепло, кришками вниз, зверху також вкутуємо. Через годину, банки перевертаємо і, після повного охолодження, прибираємо на зберігання.

©  Новини України на Rivnist.In.Ua - незалежний погляд на новини в Україні та світі, зокрема: політика, суспільне життя, економіка, кримінал, події, спорт, культура.  2010-2022