Оприлюднені результати ЗНО

Подивитись всі дописи у розділі: Новини Освіти. Розміщено: 05.07.2014 в 13:03.
Оприлюднені результати ЗНО
Експерти засмучені тим, що максимум балів отримали одиниці

Вчора оприлюднили всі результати основної сесії ЗНО. Можна підбивати підсумки. Почнемо з цифр і позитивних результатів. За даними українського центру оцінювання якості освіти (УЦОЯО) всього на тести зареєструвалося 297 090 осіб (рік тому — 322 133).

Як і минулого року, за кількістю відмінників лідирують Київ, Львівська та Закарпатська області: тут п’ять абітурієнтів набрали 200 балів відразу з трьох предметів. Тенденцію експерти пояснюють наступним чином: Київ і Львів — два інтелектуальних центри нашої країни, які притягують найбільш освічених і амбіційних людей. Плюс, наприклад, у столиці — найбільший вибір репетиторів.

Також у лідерах, де вступники набирали максимум балів з ​​двох предметів: Івано-Франківська, Дніпропетровська, Вінницька, Житомирська, Чернігівська області.

Думка експертів

Якщо розібрати результати тестів, то експерти ними не зовсім задоволені. Так, директор УЦОЯО Ігор Лікарчук засмучений результатами з природничо-математичних дисциплін: «Абітурієнти здали їх гірше, ніж гуманітарні. Наприклад, 43% тих, хто здавав математику, відповіли тільки на 10 питань тесту, максимальну кількість тестових балів з білогії, 84 бали, набрала лише одна людина, з фізики — всього 12 чоловік». Причина сумної статистики, на думку експерта, і в якості шкільних підручників, і в слабкій матеріально-технічній базі шкіл, і в недостатній кількості годин, відведених для цих предметів. До того ж, мало хто з вузів поставив другим обов’язковим предметом математику, в основному всі вибрали історію України. А це аж ніяк не стимулює вивчати точні науки. «Справа ще й у підході до навчання, — говорить Лікарчук. — Дітей вчать запам’ятовувати інформацію, але не застосовувати її. Наприклад, цього року на тесті з біології ми дали завдання на застосування знань — на жаль, на ній більшість і погоріли».

З інших предметів ситуація не краща. Як каже Лікарчук, результати з історії України та англійської мови засмучують. По першому предмету набрати максимум тестових (90 балів) змогли тільки чотири людини, і троє з них — дорослі люди, а не випускники школи. А на тесті з англійської 25% абітурієнтів навіть не почали виконувати творче завдання!

Втім, є і ряд позитивних моментів. Наприклад, в англійській мові 200-бальників, в порівнянні з минулим роком, стало більше на 54 людини (було 33, стало 87). Також трохи більше відмінників з всесвітньої історії, історії України, хімії — в середньому показники покращилися на 0,03-0,09%. Але в цілому кількість 200-бальників стала меншою на 75 осіб (було 686, стало 611).

Окремо варто сказати про тест з хімії. Так, максимальний тестовий бал набрали аж 61 людини! Це набагато більше, ніж з інших предметів. «Але зараз в УЦОЯО ми вивчаємо це питання, тому що тут може йти мова або про великі успіхи абітурієнтів, або про неприємні речі», — говорить Лікарчук.

Думка абітурієнтів

З української мови та літератури. «Легко набрала 185 балів. Твір був нескладним — треба було поміркувати, які фактори повинні переважати у вихованні людини», — розповідає Ольга.

А в літературі було чимало слів-підказок. «В одній з цитат письменник говорив, що хотів би зробити щось, щоб його народ усміхнувся. Легко здогадатися, що це Остап Вишня», — каже Василь.

До речі, ті, хто здавав тест під час другої сесії, впевнені, що їм було складніше. «У нас література була складніша, і тема твору — «Чи заслуговує маленька людина на ту ж повагу, що і людина з великими амбіціями». Приклад з літератури я так і не придумав», — говорить Вова.

З математики. «Перші 32 завдання були нескладними, над двома останніми, завданням по стереометрії та з параметром, потрібно було гарненько подумати», — розповідає Катя, яка набрала 200 балів.

Втім, часу на «подумати» багатьом якраз і не вистачило. «2,5 години на математику — мало. Багато в паніці поспішали, щоб все встигнути», — розповідає абітурієнт Вова.

З англійської мови. «Було складно, особливо, де треба було підібрати синонім. Таких тонкощів ми не проходили», — розповідає Анастасія.

«У мене — 190 балів, тест був нескладним, — каже Тетяна. — Твір теж простий: написати лист другові, як батьки впливають на вибір літератури».

Ще багатьох засмутила таблиця переведення тестових балів у рейтингову 200-бальну шкалу. «За шкалою минулих років у мене має бути близько 175. Але в результаті — 167,5», — скаржиться Аліна.

З історії України. Цей тест був для абітурієнтів одним з найскладніших. «Я пройшла ЗНО минулих років, готувалася рік. Але таких складних питань не очікувала», — розповідає Оксана. «Непросто було відповісти на питання з картами, цитатами. Також було багато питань на розуміння причин, наслідків, передумов подій — зубріння не проходило», — говорить Альбіна.

Майбутнє ЗНО: абітурієнтів чекають дворівневі тести

Як розповів Ігор Лікарчук, не виключено, що в 2015 році будуть дворівневі тести, тобто тести різного рівня складності: «Поки ще невідомо, з яких предметів їх проведемо. Взагалі, в майбутньому слід відмовитися від паперових тестів і ввести комп’ютерне тестування. Але, звичайно, для цього потрібний значний стартовий капітал, де його знайти, поки незрозуміло. Хоча плюси онлайн-тестів очевидні. Так можна повністю виключити людський фактор, унеможливити списування і скоротити витрати на проведення ЗНО».

©  Новини України на Rivnist.In.Ua - незалежний погляд на новини в Україні та світі, зокрема: політика, суспільне життя, економіка, кримінал, події, спорт, культура.  2010-2022