Лавров обговорить майбутнє «Південного потоку» з владою Словенії та Болгарії
Подивитись всі дописи у розділі: Росія. Розміщено: 05.07.2014 в 13:53.Глава російського зовнішньополітичного відомства Сергій Лавров, в рамках робочого візиту до Болгарії на запрошення колеги Крістіана Вігеніна, обговорить з владою 7-8 липня майбутнє проекту «Південний потік».
Як повідомляє прес-служба МЗС РФ, Лавров розраховує на продовження співпраці в паливно-енергетичній сфері, зокрема щодо будівництва газопроводу.
У той же період політик планує відвідати і Словенію, де на порядок денний винесуть питання української кризи і «Південного потоку». У повідомленні наголошується, що на даний момент Росія — один з провідних зовнішньоторговельних партнерів Словенії.
У зв’язку з цим МЗС розраховує збільшити інвестування в країну, зокрема за рахунок приватизації держвласності, а РФ, у свою чергу, відкриває двері словенським капіталовкладенням. Подібні заходи дозволять і далі розвивати проект будівництва трубопроводу, впевнений Лавров.
Очікується, що політик зустрінеться з президентом Словенії Борутом Пахором, а також візьме участь у церемонії відкриття музею-меморіалу на місці колишнього нацистського концтабору в Маріборі в пам’ять про загиблих там радянських воїнів.
Візит Лаврова до Болгарії також передбачає зустріч з главою Росеном Плевнелієвим. Сторони збираються укласти міжурядову угоду про співпрацю в охороні здоров’я та медицині.
Перешкоди для реалізації «Південного потоку» в Болгарії з’явилися на початку червня. Тоді прем’єр-міністр країни Пламен Орешарскі заявив, що призупиняє роботи за проектом на вимогу Єврокомісії. Причиною стала нестабільна ситуація на території України. Проте напередодні влада Болгарії вирішили відновити будівництво через кілька тижнів.
Раніше повідомляли, що Москва відмовила Києву в передачі військової техніки з Криму.
Москва відмовилася передавати Києву озброєння і військову техніку з Криму, йдеться в повідомленні російського зовнішньополітичного відомства від 5 липня.
Причиною для подібного рішення стала тривала в Донбасі силова спецоперація зі збройного придушення народних протестів.
МЗС, зокрема, заявив, що в результаті масованих артилерійських обстрілів та авіаударів гинуть мирні жителі, зокрема діти, руйнуються міста Донецького і Луганського регіонів.
У зв’язку з цим Москва відмовляється продовжувати співпрацю з київською владою з питання передачі техніки, і це рішення буде діяти аж до повного припинення військових дій силовиками на південному сході України.
Раніше в.о. губернатора Севастополя Сергій Міняйло заявив, що за ініціативою Києва, передача озброєння з півострова на материк припинена з 17 червня. На той момент з республіки вивезли 43 судна Військово-морських сил України з 72-х, а також всі броне- та автомашини, частину вертольотів і літаків.
У бухтах Севастополя залишаються військові кораблі, а на приміському аеродромі Бельбек базується близько двох десятків літаків.
На початку проведення так званої антитерористичної операції Києвом на південному сході країни російські власті вже ініціювали призупинення передачі озброєння з Криму, так як Міноборони РФ побоювалося, що силовики використовують перекинуті зі сходу техніку проти ополчення.