У що перетворився Майдан

Подивитись всі дописи у розділі: Новини Києва. Розміщено: 08.07.2014 в 6:36.
У що перетворився Майдан
У що перетворився Майдан

Майдан в центрі Києва з кожен днем стає все менш схожий на збори вільних громадян, що вимагають справедливості. На цьому тижні там знову стріляли. Нещодавно — напали на журналістів. Майдан перетворився на зручне місце для провокацій. Тих, хто відкрито висловлюється за продовження життя Майдану в нинішньому вигляді, практично немає. Є ті, хто, бажаючи сподобається всім, відмовляється відповідати на запитання «Що робити сьогодні з наметами в центрі Києва?». Або ж відповідає «не під диктофон».

Нижче — думки про нинішній Майдані, висловлені політиками та активістами, які брали реальну участь в протестному русі минулої зими в центрі Києва.

Володимир В’ятрович, громадський діяч, історик:

— Той Майдан, який залишився в центрі Києві, має мало спільного з революційними подіями. Було б краще, якщо ті люди, які ще там залишаються і вважають себе продовжувачами ідей Майдану, зібрали б свої намети і пішли.

Я не вважаю, що Майдан сьогодні виконує якусь важливу функцію. Більше того, значною мірою люди, які сьогодні на Майдані в Києві, дискредитують його ідею.

Визнаю, що там є частина людей, яким просто нікуди піти — на Майдані вони втратили все або всіх. У них присутній чисто психологічний страх залишати Майдан. Але разом з тим, сьогоднішній Майдан — зручний інструмент для різних провокацій і маніпуляцій, за прикладом вчорашньої стрілянини.

Олександра Кужель, народний депутат України:

— Намети в центрі Києва треба згортати. Я розповім, можливо, не дуже приємну історію: До мене на день народження приїхала старша сестра і подруги із Запоріжжя, які протягом усього часу підтримують революцію. І, поки я була на сесії Ради, вони прогулялися по Майдану. Те, що вони там побачили — їх реально вбило. Це величезна кількість п’яних які нецензурно лаються, це все те, чого не було ніколи на Майдані взимку. Ще більше їх засмутило те, що там ходить багато іноземних туристів і все це неподобство із задоволенням фотографують. Ті, хто реально боролися на Майдані — всі виїхали додому: до сім’ї, до роботи. У всіх своє життя. Залишилися якісь платні проекти.

Як ви знаєте, самооборона Майдану ухвалила вчора рішення про те, що їх штаб перейде на Печерськ — в будівлю однієї з військових частин, на самому Майдані залишиться одна палатка, як символ. Інші ж потрібно прибрати. Я вважаю, що це правильно рішення і сподіваюся, воно буде виконано

Олексій Гарань, політолог:

— Цей «Майдан» вже не вперше стає об’єктом якихось провокацій і маніпуляцій. Необхідності в наметах в центрі Києві зараз немає.

Якщо люди хочуть проводити Віче — можна там залишити сцену, але в сьогоднішній формі Майдан тільки дискредитує початкову ідею та історію протесту. Потрібно шукати можливості для того, щоб зберегти частину Майдану як музей і меморіал, а намети прибрати. Залишити декілька, але як музей. Я б ще ялинку залишив — дуже серйозний символ.

Однак, силою забирати намети не можна. Це крім картинки для російського ТБ «Нацгвардія розганяє Майдан», нічого не дасть. Повинен бути компроміс між тими, хто залишився сьогодні в центрі Києва і політиками, але обов’язково з числа авторитетів Майдану. Наприклад, Андрій Парубій може бути таким переговірником. Кличко, як мер Києва, звичайно, теж повинен брати участь у переговорному процесі.

За матеріалами видання: maanimo.com.

©  Новини України на Rivnist.In.Ua - незалежний погляд на новини в Україні та світі, зокрема: політика, суспільне життя, економіка, кримінал, події, спорт, культура.  2010-2022