ЧС-2014: Бразилія — Німеччина: «німецький болід» промчав крізь бразильські джунглі

Подивитись всі дописи у розділі: Футбол. Розміщено: 09.07.2014 в 22:03.
Німеччина розгромила Бразилію 7:1

Майже рівно 40 років, у жовтні далекого 1974 року, відбувся великий боксерський поєдинок між Мохаммедом Алі і Джорджем Форманом. Проходив він в Республіці Заїр, нині — Демократичній Республіці Конго. І за свою велич цей бій був названий «Гуркіт в джунглях». І ось у вже інших джунглях, бразильських, прогримів ще більш значущий і історичний: Німеччина розгромила Бразилію з вбивчим рахунком — 7:1.

Як і тоді, нинішня битва закінчилася нокаутом. Нокаутом з розряду «розповім онукам». Або з розряду нової глави футбольних підручників, футбольної історії. Хто б міг припустити, що Бразилія в півфіналі домашнього чемпіонату світу, нехай і без Неймара і Тьяго Сілви, програє Німеччині 1:7?

Тим більше, після перших хвилин цього матчу. Відразу ж після стартового свистка, бразильці кинулися атакувати чужі ворота. Секундомір ще не встиг дійти до сорокових секунди, як уже був поданий перший кутовий біля воріт Нойєра — поки не небезпечно. Але вже незабаром перший пристріл проводить Марсело — трохи мимо.

Провівши потужну п’ятихвилинку, Бразилія дала володіти м’ячем Німеччині. Як виявилося — даремно. На 11-й хвилині після чергового ювілерного пасу Крооса, ні ким не прикритий Мюллер в упор розстрілює Сезара: 1:0 і це було б ще півбіди…

Те, що відбулося далі, якраз і називається «Гуркіт в джунглях». І навіть не гуркотом, а цілим залпом. І після цього залпу чотири смертельних осколка вразили ворота Бразилії за шість (!) хвилин. Спочатку на 23-й хвилині сталося перше історична подія: гол забив Мирослав Клозе. І тут вся іронія долі в одному місці: він забив гол у ворота тієї збірної, гравцям якої належав рекорд, який німець цим голом і побив. Маю на увазі рекорд Роналдо. Тепер же на рахунку Мирослава 16 забитих м’ячів у фінальних частинах чемпіонатів світу і саме він тепер є кращим в цьому показнику.

Але не встигли бразильці почати з центру поля, а сам Клозе повірити в своє досягнення, як тут — 3:0! Тоні Кроос чудовим ударом з-за меж штрафного вразив кут воріт Сезара. Пару хвилин перепочинку — 4:0! 26-я хвилина і знову Кроос! Знущальна комбінація в штрафній і почуття вседозволеності дозволили Німеччині лідирувати вже з зовсім непристойним рахунком. Але після цього «німецька машина» тільки включила наступну передачу… П’яту. На 29-й хвилині Самі Хедіра вразив порожній кут воріт… Від початку гри не минуло й півгодини…

Ясна річ, що другий тайм виявився просто формальністю. Бразильці були знищені насамперед морально. Які б заміни Сколарі не зробив, все було б марно. Але перш, ніж цей кошмар для них закінчився, треба було ще двічі пережити гол у свої ворота. На 69-й і 79-й хвилинах відзначився Андре Шюррле, а другий його гол, забитий невідпорним ударом під поперечину, напевно ввійде в топ-3 забитих м’ячів цього мундіалю.

… Честь і хвала бразильцям. Це були мужики. Жоден з їхніх гравців не опускав голову і намагався йти вперед, нехай нічого в цій грі і не виходило. Воздалося їм це лише на 90-й хвилині. Остаточний рахунок у матчі сформував Оскар — 1:7. І це ще одна історична подія: збірна Бразилії зазнала найбільшої поразки за своє існування.

І в яке тепер порівняння йде втрата Неймара, на тлі Тьяго Сілви? Нинішня Бразилія потребувала не стільки висококласного захисника, хоча і це теж, скільки лідера. На полі просто не виявилося людини, яка був би здатна зібрати хлопців навколо себе і повести вперед.

Для Бразилії, саме для країни, а не для збірної, це — катастрофа. Але що було на їхньому боці, крім рідної землі? Підбір гравців? Навряд чи. Той же Сколарі перемагав на ЧС-2002 з куди більш зірковим складом, де блищали такі гравці як Роналдо, Рівалдо і Рональдіньйо. А чого добивалася збірна Бразилії в останні роки? Після того самого тріумфального мундіалю, «пентакампеони» не проходили далі чвертьфіналу. У 2006 році їх зупинили французи, а в 2010 — голландці.

Збірна Бразилії провалилася в півфіналі домашнього чемпіонату світу з футболу — 2014. Зустріч з німцями обернулася розгромом з рахунком 1:7. Бразилія знищена, Німеччина тріумфує. Усі 80 мільйонів німців святкувала свій успіх до ранку.

А нинішня збірна Німеччини — це команда, вирощена цілою структурою. Це не надія на одну світову зірку, а надія на покоління талантів. Адже рідкісні турніри виграються за рахунок одного гравця. Футбол поки не еволюціонував, або, навпаки, не деградував до такого стану. Тут і зараз все ще вирішує фактор команди, колективу.

Але, все ж, не варто зараз одноголосно заявляти, що Німеччина — вже чемпіони світу. Їм ще належить зробити найважчий крок, абсолютно неважливо проти кого. Феєрія у матчі з Бразилією нічого значити не буде. Історія знавала немало випадків, коли після таких гучних перемог команди з тріском програвали у вирішальних матчах.